Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Alustavad talvised leerikoolid

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Mitmes Eestimaa koguduses alustatakse uue aasta esimesel kuul koguduseliikmete ettevalmistust ehk leerikooli.Traditsiooniliselt alustab jaanuarikuus leerikursust ka Kose kogudus. Sealse õpetaja Mare Palgi arvates on jõuluaeg hea vastava kutse esitamiseks, sest siis on inimeste hinged justkui rohkem avatud, ja uus algav aasta on sobiv, et anda oma elule uus suund. Samas lisab ta, et need, kes tahavad kirikuga liituda, teevad seda kindlasti sõltumata aastaajast.
Viimase kümne aasta jooksul on Kose koguduse leerirühmad olnud 7–21-liikmelised. «Tulijate hulgas on palju pereloomiseas inimesi. Osa tulebki seepärast, et saaks kirikliku laulatuse ja oma lapsi ristida. On ka neid, kellele on oluline, et ta ise saaks ristitud, ja kui selleks tuleb leerikursus läbida, siis võetakse ka see samm ette.» Veel üks enam levinud põhjustest on Palgi arvates lünk hariduses – tahetakse saada pisutki teadmisi ristiusu õpetuse kohta. «Ent on ka neid, kes otsivad lihtsalt hingerahu,» märgib ta ning on tänulik, et igast leerirühmast on jäänud koguduse juurde paar-kolm inimest, keda kirikus piisavalt sageli näeb.
Kosel algab leerikool 20. jaanuaril. Leerikooli alustavad ka Helme (13.01), Tallinna Kaarli (16.01) ja Tallinna Jaani kogudus (16.01), Tallinna Püha Vaimu koguduses alustati juba 3. jaanuaril.
Leeris õpitakse tundma Piiblit ja katekismust, tutvutakse jumalateenistuse, talituste ja kiriku eluga. Veel 1. veebruarini saab esitada kavandeid EELK 15–20aastaste leeriõpiku kokkupanekuks. Konkursile laekunud parimate tööde autoritega sõlmitakse leping õpiku koostamiseks.

Merje Mänd