Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK kutsel viibis Eestis visiidil Siberi Evangeelse Luterliku Kiriku (SELK) piiskop Vsevolod Lõtkin koos abikaasa Darja Lõtkiniga

/ Autor: / Rubriik: Üks küsimus / Number:  /


Mis oli visiidi eesmärk ja sisu?
Tiit Salumäe, EELK diasporaatööd kureeriv piiskop: Piiskop Lõtkin on meie kiriku oluline kaastööline üleilmse eestluse hoidmisel Siberis. Seetõttu oli tema visiit meile oluline ja on hea meel tõdeda, et see õnnestus. Soovitan lugeda ajalehe Lääne Elu 10. oktoobri numbrist intervjuud piiskop Lõtkiniga.


Kohtumisel piiskop Lõtkiniga konsistooriumis 4. oktoobril (fotol) osalesid peapiiskop Urmas Viilma, mina diasporaapiiskopina, misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru ja meie kiriku välissuhete referent Kadri Eliisabet Põder. Kõnelesime Siberi eestlaste vaimuliku teenimise korraldamisest praegusel keerulisel ajal. Piiskop andis ülevaate olukorrast kirikus, koostööst teiste Venemaal asuvate luterlike kirikutega ja eestlaste teenimisest Siberis. Teatavasti on Eestil ajalooline roll Venemaa luterlike kirikute töö korraldamisel. Siberi kogudusi on külastanud varasematel aastatel lisaks minule ka õp Kaido Soom. Nüüd on piir suletud, aga oleme saanud siiski toetada sealset tööd, näiteks Ülem-Suetuki kiriku remonti.


Vsevolod Lõtkin ordineeriti 11. veebruaril 1993 Tallinna piiskoplikus toomkirikus preestriks peapiiskop Kuno Pajula poolt ning ta asus teenima tookord EELK koguduste hulka kuulunud Ülem-Suetuki kogudust Siberis. Kui 2003. aastal asutati Siberi Evangeelne Luterlik Kirik, ordineeris peapiiskop Andres Põder Vsevolod Lõtkini 6. mail 2007 Tallinna piiskoplikus toomkirikus piiskopiks.


SELK on territooriumilt suurimaid luterlikke maakirikuid. Kirikusse kuulub 20 kogudust Moskvast Kamtšatkani. Kiriku keskus on Novosibirskis. SELK korraldab Siberi ajalooliste eesti koguduste teenimist nii Ülem-Suetukis kui Orava külas.