Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Endla palvemaja tähistas 20. aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Palvemaja aastapäeva kuulutustunni peakõnelejaks oli EELK Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk. Veiko Ilus

Eesti Evangeelse Vennastekoguduse (EEVK) Tallinna palvemaja aastapäeva tähistamine näitas usuliikumise elujõulisust.

Tegevuse ametliku taasalustamise järel 1992. aastal polnud EEVK keskusel oma ruume, samuti tunti puudust palvelast Tallinna südalinnas. Tänu välismaa ususõprade toetusele õnnestus selleks otstarbeks osta maja Tallinnas Endla tn 68, kus 1996. aastast tänini on regulaarselt peetud palve- ja kuulutustunde.
20. aastapäevaks tehti põhjalik remont: värviti palvemaja välisfassaad ja katus, uue ilme sai saal. EEVK juhatuse liige Marek Roots kinnitab, et kogu vajaminev raha saadi palvemaja külastavate inimeste annetustest.
Palvemaja aastapäeva kuulutustundi peeti Endla tänavas 28. augustil. Rootsi sõnul võttis sellest osa üle 70 inimese, nii et palvemaja väike saal oli pungil täis. Peakõnelejaks oli EELK Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk. Lähtudes pühapäeva evangeeliumitekstist, juhtis ta kohalviibijate tähelepanu sellele, et kogudus on ainuke organisatsioon, mis võtab oma liikmeks inimesi, kes seda õigupoolest ei vääri.
Muusikaga teenisid vennad Vahermäed ja Peeter Maasing. Kohalviibinuid tervitasid teiste seas Hilla Vatsel Nabala palvemajast ning vennastega seotud EELK vaimulikud Arne Hiob ja Juha Väliaho. Ette loeti Soomes viibinud EEVK peavanema Eenok Haameri tervitus.
Rootsi sõnul annab kordaläinud aastapäeva tähistamine jaksu vennastekoguduse tööga jätkata. Oma jõududega tehtud palvemaja remont ja aastapäeva tähistamisest osavõtnute suur hulk näitavad tema hinnangul, et vennastel pole põhjust üksnes minevikku meenutada, vaid ka lootusrikkalt tulevikku vaadata.
Rain Soosaar