Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Heisakem lipud ka südames

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

TreiJüri_HõrnAareJüri Trei, Eesti Lipu Seltsi esimees:
Meie sinimustvalge lipp on eestlasi üle maailma alati sidunud. Olen ka varem seda rõhutanud, et lipud on meid ühendanud nii pidupäevadel kui ka rasketel aegadel. Eriti veel olukorras, kus meie ümber on palju kurjust ja pingeid.
Eesti Lipu Selts teeb koostööd riigikogu kantseleiga pidulikul lipu heiskamise tseremoonial Toompea Pika Hermanni torni Eesti Vabariigi aastapäeva varahommikul. Jagame Toompeal rahvale ka käsilippe. Olen isiklikult kõik aastad kohal olnud. Kutsutud on ka Eesti Meestelaulu Seltsi esindus ning laulan nende ridades nagu iga aasta koos rahvaga hümni ja laule „Eesti lipp“ ja „Hoia, Jumal, Eestit“.
Eesti Lipu Seltsi üleskutse enne vabariigi aastapäeva on igal aastal sama: heisakem lipud ja mitte üksnes väliselt, vaid ka südames, et tähistada väärikalt vabariigi aastapäeva. Sellised asjad on Eesti rahva elujuur. Kindlasti peaks ka 24. veebruaril lisaks lippude heiskamisele ja teistele pidulikele tseremooniatele meenutama ja mälestama meie suuri riigitegelasi ning diplomaate ja süütama küünlad nende kalmudel.
Eesti Lipu Seltsil koos Tallinna kirjanduskeskuse ning Tammsaare ja Vilde Sõprade Seltsiga on ka teine üleskutse: heisakem ka täna, 19. veebruaril lipud Jaan Krossi 100. sünniaastapäeva auks.