Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Järvamaal ootavad ees uued väljakutsed

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

kari_tynkkynenHingedepäeval teenis õpetaja Kari Antero Tynkkynen veel kogudustes Läänemaal, et pärast puhkust asuda tööle Paide koguduses.

Kui pühapäev on paljudele puhkepäev, siis kirikuõpetajale mitte. Läinud pühapäev oli aga eriti töine üheksa aastat Soome SLEY misjoniühenduse misjonärina Ridala (koguduseõpetaja) ja Martna (hooldajaõpetaja) koguduses teeninud Kari Antero Tynkkynenile (fotol), kes aitab teenistusi pidada ka Haapsalu koguduses. Lisaks teenistusele kolmes koguduses oodati teda õhtul praostkonna nõukogu koosolekule.
Kari ütleb, et üheksa aastaga on Läänemaa inimesed talle tuttavaks saanud. Nii mõnegi pere liikmeid on ta ristinud, laulatanud või matnud – temast on saanud pereõpetaja. Tal on olnud selle üle hea meel, aga ta tunneb, et tahaks keskenduda ühele kogudusele, mitte jagada oma aega kolme koguduse vahel. See annaks võimaluse anda endast rohkem.
Kui maakoguduses on õpetajal abilisi vähe ja vaimulik peab palju ise tegema, siis linnakoguduses on töö jaotatud erinevate inimeste vahel. «Kõiges sa ei ole proff,» ütleb Kari, kes ootab huviga teenimist Paides ja uusi väljakutseid. Ta on lootusrikas, kiidab sealset juhatust ja koguduse koostööd linnaga.
Kogudusele pole ehk uue õpetaja, eriti veel välismaalase tulek lihtne, ent oma kogemusest kinnitab Kari, et eestlased on sõbralikud. Ta on lootusrikas ja usub, et saab tulevikus enam panustada südamelähedasele noortetööle, milleks on saanud spetsiaalse väljaõppe. Enne ametliku tööperioodi algust 24. novembril jääb tal natuke aega end Paides sisse elada.
Kari Tynkkynen on Eestis praegu ainuke SLEY misjonär, järgmisel aastal peaks siia tulema noortetööd tegema Kirsi Vimpari.
Rita Puidet