Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumala armastuse ohvritee

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Pühapäev juhib sisse kolmapäeval, 14. veebruaril algava paastuaja. Jeesus on teel Jeruusalemma, kus teda ootavad ees tagakiusamine ja inimlik väiklus. Oma positsiooni säilitamise nimel olid variserid ja kirjatundjad valmis tegema kõik võimaliku selleks, et ohtlikust konkurendist vabaneda. Jeesus oleks võinud pettuda oma ohvriteel ka kõige lähedasemates, kes ei suutnud talle raskel hetkel toeks olla. Kuid ta ei tee seda, sest mõistab Jumala suurt plaani päästa tema kannatamise ja surma kaudu inimkond.
Jeesust ootavad ees kannatus ja surm. Need sõnad tunduvad tavalise inimese jaoks nii kohutavad. Jeesuse jaoks tähendasid need aga tema missiooni siin maailmas. Tema ülesanne oli ohverdada ennast inimkonna eest. Kui Jeesus poleks seda teed käinud, ei teaks me temast midagi, aga valmisolek ennast kõigi eest anda tegi temast maailma muutja. Enda elust ristil loobudes päästis ta inimkonna patust. Ristil surres päästis Jeesus meid surmast.
Astudes paastuaega on meilgi hea mõelda, mida me elult otsime, kas ootame teistelt midagi või oleme valmis ennast teiste heaks andma. Jeesuse järgijagi on kutsutud loobuma enese kasust, et aidata teist inimest enda kõrval. Meie ülesanne on viia sõnum ennastohverdavast Jumalast kõigi inimesteni ning seegi töö nõuab ohvrimeelsust.
Kaido Soom