Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kannatlikkus on edasiviiv jõud

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /


Selleaastane muinsuskaitse aastaraamat on taas põnev, kajastades sel aastal tehtut. Kogumik on müügile jõudnud ja väärib uudistamist.


Aastat kokku võttev kogumik on kui ood kannatlikkusele, kaua tehtud ja kauni kuue saanud objektidele. Erilist huvi pakuvad Tallinna toomkiriku vaskkiiver; Haljala, Põlva ja Rõuge kiriku juures tehtud tööd; Tallinna Püha Vaimu ja Kõpu kiriku altariga seonduv, aga ka möödunud aastal tulipunktis olnud diskussioon võimalikust restorani avamisest Tartu toomkiriku varemetes.
Lugu on ka Niguliste muuseumi arendusest, kahest ikoonist Suur-Kolkja palvelas, talamaalingutest Tallinna vanalinnas Rataskaevu tänaval, Tartu Lossi tänava õppehoonest ja muust, näiteks pealinnas Balti jaama juures olnud Lenini ausambast, mis olla tehtud Lutheri pronkskujust.
Aastaraamatut uurides leiab sealt ka mõiste „iseväärtus“. See märgib väärtust, mis objektil on ainuüksi olemasolu tõttu. Lugeda saab ka muinsuskaitse elutööpreemia saanud Juhan Maistest, kes ütleb, et „maailma päästavad mitte seadused, vaid haridus ja valgus, mis annavad mõttele suuna ja fantaasiale tiivad“.