Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kannatuse pühapäev

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Kannatuse pühapäevaga algab suure nädala lõpuni jätkuv kannatusaeg. Suur osa inimestest, kes elasid Jeesuse ajal, ei mõistnud Tema ülesannet siin maailmas ega saanud aru, et just Jee­sus on kaua oodatud messias.
Issanda õpetatud sõnum Jumala riigist oli lööv ja uut võimalust pakkuv, kuid paljud eelistasid jääda oma vana variserliku traditsiooni juurde. Isegi jüngrid ei mõistnud oma õpetaja sõnu ja kauplesid omavahel paremate kohtade üle jumalariigis. See oli Jeesuse jaoks kannatus. Kuid lisaks vaimsele poolele pidi Päästja kannatama ka füüsiliselt ja see kulmineerus Tema surmaga ristil.
Issand ei kannatanud asjata: Ta läks oma raskele teele armastusest inimkonna vastu. Jeesus kannatas meie heaks, kandis meie patu. Meie võime saada tänu Tema kannatuse teele andeks oma eksimused.
Kuid Kristuse kannatused ei vabasta meid oma eluraskustest. Meiegi ellu kuulub kannatusi ja muresid, kuid me ei pea nendes üksi olema. Alati võime teada, et Jumal on meiega ja aitab meid.
Issand mõistab kannatuse tunnet ja, olnud ise samas olukorras, saab meid paremini aidata. Nii võime kannatustes loota Jumalale ja Teda raskustes paluda ning me ei pea pettuma. Kannatused said Kristusele võiduks.
Kaido Soom