Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Katoliku kirik sai juurde uue preestri

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Hetk pühal missal, kus Eliasz Wojciechowski on valmis altari ees lamades vastu võtma preestriordinatsiooni.Marge-Marie Paas.

Piiskop Philippe Jourdan pühitses 8. detsembril preestriks Poolast pärit ja Eestis preestrihariduse saanud isa Eliasz Wojciechowski (28).

Loode-Poolast Szczecini linnast üheksalapselisest perest pärit Wojciechowski tuli Eestisse Redemptoris Materi seminari 2017. aastal, olles varem olnud Itaalias Macerata seminaris.

Eesti piiskopkonna misjoniseminar Redemptoris Mater põhineb neokatehhumenaalse tee kogemusel. See on kogukond, kus kasvatakse usus ja Jumala sõna kuulutamises. Seminaris õpitakse olema valmis Jumala ülesande täitmiseks ükskõik kus maailma osas. Seega on siin Tallinna piiskopkondlikus seminaris seminariste nii Argentinast, Valgevenest, Hispaaniast jne. Eestlasi kahjuks seal praegu veel ei õpi.  

Isa Eliasz on olnud abiks Peeter-Pauli koguduse juures, alates maist 2021 abistas diakonina piiskop Philippe Jourdani. Ta on ise öelnud, et kes on leidnud Kristuse, ei vaja midagi muud – talle antakse kõik. Seda kogemust tahab ta teistele inimestele edasi anda siin Maarjamaal.

Isa Eliasze preestriks pühitsemine toimus sedapuhku Metodisti kirikus, kuna Peeter-Pauli katedraal ei mahuta nii palju soovijaid ja praegu kehtivad täituvuspiirangud kirikutele.

Marge-Marie Paas