Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaunis kolmekuningapäev

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Mustvee kirik. Foto: Naatan Haamer

Mustvee kirik. Foto: Naatan Haamer

Kuigi väljaspool kirikut oli 10 külmakraadi ja kirikuski temperatuur pisut alla nulli, säras päike nii kaunisti ja soojendas isegi nende meeste päid, kes katmata peaga istutasid end päikese kätte. Selline oli jaanuari esimese pühapäeva hommik Mustvee kirikus.Ilmataat oleks justkui teadnud, et meil oli varem kokku lepitud teha see päev teistest erilisemaks, ning toetas meie plaani ilusa talveilmaga. Kolmandal advendipühapäeval saime Mustvee kirikus kokku Jõgeva maavanema Aivar Koka ja Mustvee linnapea Mati Kepiga. Jutuajamisest pärast kontserti tuli välja, et nad mõlemad oleksid nõus tulema Mustvee kirikusse jumalateenistusele Piiblit lugema. See rõõmustas mind väga ja nõnda sai plaan peetud, et miks ei võiks seda teha kolmekuningapäeval.
Nii sobivalt oli meil juba varem kokku lepitud Torma kammerkooriga, et nad tulevad Mustveesse jõulukontserti andma just sel päeval.
Nagu aru saada võib, olid olemas tingimused selleks, et pühapäevale lisanduks erilisuse hõngu.
Koor laulis väga meeldivalt. Linnapea Mati Kepp luges lektsiooni Jesaja raamatust, maavanem Aivar Kokk aga kolme kuninga loo Matteuse evangeeliumist. Mõlemal tuli see selgesti välja.
Jutluse pidasin lühikese. Kirikusolijad, neid oli päris hulgaliselt, ei kurtnud, et külm oleks päeva rikkunud. Vastupidi – oli palju tänulikkust Jumalale selle kauni kolmekuningapäeva eest, mis rõõmsameelselt ühendas nii palju erinevaid inimesi.

Eenok Haamer