Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kodumaa piltnikke autasustati Pärnus

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

23. veebruaril autasustati Pärnus Endla teatri kohvikus Eesti Rahva Muuseumi korraldatud kodumaa piltide kogumise võistluse võitjaid.

Aasta jooksul kogunes jäädvustusi erinevatest Eestimaa paikadest üle 2000. Mõte taolise ettevõtmise korraldamiseks tuli muuseumi poolt 100 aastat tagasi toimunud päevapiltide kogumise võitlusest.
Toonased ja selleaastased parimad pildid olid näitusel üksteise kõrvale ritta seatud ning võistluse eesmärk kajastada igapäevaelu Eesti erinevates paikades kajas hästi läbi. Võistlejaid oli tervitamas ka president Toomas Hendrik Ilves, kes õnnitles noori piltnikke ja toonitas nende panust Eesti kultuuri säilitamisel.
Peaauhinna sai väliseesti taustaga Silvia Soide, kelle foto noorest Kihnu tüdrukust tuletorni tipus oli «inspireeritud sellest ilusast momendist, kui pikalt suletud olnud tuletorn taasavati ning selle tipus olnud koolitüdruk oli nagu maailma tipus». Ära märgiti ka maakondade parimad fotod ja nende autorid. Ühe eriauhindadest, mida jagasid ürituse sponsorid, pälvis teiste seas ka Tartu ülikooli usuteaduskonna judaistika teadur Anu Põldsam.
Diana Tomingas