Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kuninganna Silvia viibis pühitsemistalitusel

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pühitsemistalitusel toimus piiskop Tiit Salumäel kuningannaga põgus kohtumine. Piiskop andis kuninglikule kõrgusele edasi tervitused Haapsalust. Ühtlasi meenutas kuninganna lisaks Haapsalu-külastustele (1992, 2002) ka Tallinna Rootsi-Mihkli kiriku külastust. Kristel Engman

Uppsala toomkirikus toimus 3. märtsil Uppsala piiskopkonna piiskopi Karin Johannessoni (48) piiskopiks pühitsemine.

Karin Johannesson on teoloogiadoktor ja töötanud Uppsala ülikoolis. Piiskopi seadis ametisse Rootsi kiriku peapiiskop Antje Ja­ckelén.
Karin Johannessoni piiskopiks pühitsemisel osalesid piiskopid Rootsist, Wale­sist, Palestiinast, Norrast, Soomest, Islandilt, Eestist, Suurbritanniast, Gröönimaalt, Iirimaalt, Poolast, Zimbabwest, aga ka mitmed oikumeenilised esindajad. Samuti osalesid mitme riigi Stockholmis resideerivad suursaadikud, ka Eesti suursaadik Rootsis Merle Pajula.
Tava kohaselt toimuvad kõik piiskoppideks pühitsemised ajaloolises Uppsala toomkirikus ning Uppsala on ka peapiiskopi asu- ja elukoht. Pühitsemist austas oma kohaloluga ka Rootsis väga armastatud kuninganna Silvia. „Kuningakoja esindajate osalemine piiskoppide pühitsemisel on tavapärane,“ kinnitas Eesti Kirikule Kristel Engman, Eesti suursaatkonna asejuht.
Pidulikule missale järgnes vastuvõtt kutsutud külalistele piiskopi residentsis ning ülejäänud kirikulistele pakuti toomkiriku kõrval asuvas kirikus kirikukohvi ja vastlakukleid.
Sirje Semm