Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Leerilaagris kogeti Jumala kõnetust

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

leeriklaager2Nädalavahetusel toimus laagrikeskuses Talu intellektipuudega noorte leerilaager.

Laagri, mis sai teoks tänu mitmete Soome sõprade toetusele, korraldasid EELKs intellektipuudega inimesi teenivad õpetajad Tiina Ool ja Kaido Soom. Kohal oli 10 puudega noort Tallinnast, Saaremaalt, Harju- ja Raplamaalt ning Põlvamaa Maarja külast.
Leeritundides aitasid Jumala sõna elavalt anda edasi Kirsti Malmi ja Minna Nikki. Laagris oli ka kuus abilist, kes olid leerilastele toeks ja sõbraks. Leerikoolis kasutati metoodikana mängu, joonistamist ja meisterdamist. Iga leerilaps tegi endale õpimapi, kuhu koguti lihtsustatud usutunnistuse materjal. Mappi läksid pildid Jeesuse sündimisest, oma jõulude tähistamisest, kirikuaastast ja nelipühist.
Laagriks oli valmistatud oma lauluvihik, kust lauldi lihtsaid ja südamesse minevaid laule. Tänu õpilasekesksele metoodikale sai igaüks endale arusaadavat infot usu põhitõdedest. Elava kogemusena jäi kõigile meelde jõuluteemaline maastikumäng (fotol), kus meenutati Joosepi ja Maarja teed Petlemma. Leerilaager jätkub oktoobris ja leerigrupi konfirmeerib 11. oktoobri õhtupoolikul Tallinna toomkirikus peapiiskop Urmas Viilma.
Kaido Soom