Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Saaremaal loodi sihtasutus

Pöide Maarja kogudus ja sealne vald asutasid sihtasutuse, mille põhieesmärgiks on päästa hävimisest unikaalne 13.–14. sajandist pärit kindluskirik (fotol), mis põles 1940. aastal välgunoolest süttinult varemeteks ja on siiani taastamata.
Möödunud teisipäeval oli sihtasutuse nõukogu esimene koosolek, kus nõukogu esimeheks valiti koguduse hooldajaõpetaja praost Veiko Vihuri. Nõukogu koosseisu kuulub neli valla ja neli koguduse esindajat.
Pühakodade riikliku programmi kaudu eraldatakse sel aastal Pöide kiriku katuse avariirestaureerimiseks 42 824 eurot.


Vanemad koos lastega perepäeval

Hageri kiriklasse kogunes laupäeval paras hulk rahvast, et koos toredasti aega veeta. Lapsed koos Lia Kaljustega meisterdasid ja käisid kirikus, et tunnetada pühakoda seitsme meelega. Sigrid Põllu ja Merle Libliku juhendamisel lustiti muusikalisi mänge mängides (fotol). Rõõmu pakkus ka küpsisetordi tegemine.
Anna ja Priit Humal, kes Tartus Pauluse koguduses pereringi korraldavad, kogusid aga lastevanemad vestlusringi, et rääkida usalduse teemal. Kõneldi, kuidas lapsed vanemaid usaldavad, mis suhe on vanemate austamisel ja usaldusel.
Söödi ühiselt suppi ja maitsti laste tehtud kooki.

Peauks ootab restaureerimist
Põlva kogudus on algatanud sihtotstarbelise korjanduse kiriku peaukse restaureerimiseks. Algatus tuli koguduse nõukogult, kellele see on ilmselt viimane märkimisväärne otsus enne sügisel algavaid uue nõukogu valimisi.
Töö eest tasumiseks on plaanis kirikus korraldada ka heategevuskontserte ning annetada saab Põlva Maarja koguduse kontole 1120131214 Swedbankis või 10402019627004 SEBs märgusõnaga «peauks».