Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mähe kirik on taaspühitsetud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

EKNi president emeriitpeapiiskop Andres Põder soovimas rohket Jumala õnnistust taastatud pühakojale ja selle kogudusele. Tiiu Pikkur

Teisel advendipühapäeval taaspühitseti Tallinna Mähe baptistikoguduse kirik. Pühitsemistalituse toimetas Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu (EEKBKL) president Erki Tamm.

„Meil on hea meel, et võime tänasel ajaloolisel päeval esimest korda taasiseseisvunud Eestis koguduselt äravõetud pühakoda taaspühitseda. Tahame üheskoos olla tänulikud Jumala ees ja paluda, et Jumala erakordne ligiolu võiks olla üle selle koguduse ja selle rahva, kes hakkab siin sisse ja välja käima,“ ütles pastor Tamm kirikut pühitsedes.
Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson kinkis kogudusele altaripiibli sooviga, et see pühakiri võiks teenida Mähe kogudust ja kogu Eesti rahvast, et jumalasõna võiks meie elus olulist osa mängida.
Jutlustas Pärnu Immaanueli koguduse pastor Joosep Tammo, palvela ajaloost rääkis koguduse pastor Ruudi Leinus, laulis ülistuskoor Kersti Kuuse juhatusel.
Tervitamas olid EKNi president Andres Põder, usuteaduse instituudi rektor Ove Sander, Pirita linnaosa esinduskogu esimees Ülle Rajasalu, Ilmo Au siseministeeriumist, mitme baptistikoguduse esindajad lähedalt ja kaugelt.
Mähe kiriku ajalugu ulatub 1936. aastasse, kui kohalik Järve talu peremees Jaan Oja kinkis tüki oma maast palvela ehitamiseks. Kirik sai põhiliselt vabatahtlike tööna ja annetuste toel valmis juba kolme aasta pärast. Pühitsemistalitus oli 1. oktoobril 1939.
See koht oli siis väljaspool Tallinna, kirik kerkis keset põllumaad. Aasta pärast kirik natsionaliseeriti ja 1950. aastal võeti lõplikult koguduse käest ära. Kogudus liideti Oleviste kogudusega. Majas oli esialgu ladu, siis tehti see nelja korteriga elamuks. Pärast pikki juriidilisi vaidlusi tagastati endine palvekoda EEKBK Liidule. Ehitusluba saadi alles selle aasta aprillis.
Pastor Ruudi Leinus, tema abikaasa Haldi ja paljud vabatahtlikud on teinud imetlusväärset tööd räämas maja kauniks pühakojaks taastamisel. Mähe kirik asub Pojengi tee 31 ja jumalateenistused on pühapäeviti kell 11.
Tiiu Pikkur