Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Misjonitöös on olulised usk ja armastus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Martti Toivanen.Tiit Kuusemaa

Tartu Maarja koguduses toimus 22. oktoobril misjoniseminar, kus esinesid misjonär Soomest ja Eesti vabatahtlikud MTÜst Sambia Sõbrad.

Peaesinejaks oli koguduse soomlasest õpetaja Joona Toivaneni isa Martti Toivanen. Ta tutvustas välismisjonitöö üldisi põhimõtteid, lähtudes Namiibias ja Tansaanias omandatud isiklikest kogemustest.
Kõnelejal oli ka mõndagi kriitilist öelda. Tema arvates levib meil «sotsialistliku ajalookäsitluse» mõjul väär ettekujutus Aafrika riikide oludest. Liberaalteoloogiliste arusaamade tõttu loobuvat mõned Soome misjoniorganisatsioonid aga üldse evangeeliumi kuulutamisest, pühendudes vaid arenguabi jagamisele. Mõnigi kord pööratakse ka liiga suurt tähelepanu misjonitöö organisatsioonilistele ja rahalistele aspektidele. Et inimesed pöörduksid, on aga hoopis vaja näidata isikliku eluga eeskuju. Seega on misjonitöö aluseks perekondlik ja koguduslik usuelu.
Seminari teises pooles tutvustasid Piret Sipria ja Liina Peeters oma muljeid tööst Sambias. Palju vastukaja tekitasid nende kirjeldused kohalikest kultuurilistest eripäradest ja olmelisest viletsusest. Ent nemadki ei pidanud kõige tähtsamaks materiaalse abi osutamist. Nii ütles Peeters end uskuvat, et Jumal saatis ta Sambiasse eelkõige sealsetele lastele armastuse jagamiseks. Ka tema enda jumalasuhe arenes Aafrikas palju kiiremini kui kodus.
Seminaril jäi niisiis kõlama arusaam, et välismisjon ei tohiks olla kõrvalise tähtsusega ega muust koguduseelust isoleeritud töövaldkond. Küsimused evangeeliumi kuulutamise võimalustest ja üldse kiriku tegutsemisest globaliseeruvas maailmas vääriksid meil seega senisest suuremat tähelepanu.
Rain Soosaar