Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Palvetame Keenia eest

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Novembri lõpus vahendas BBC ärevaid teateid Keeniast, mille pealinna Nairobi lähedalt oli kümnete kaupa leitud julmalt tapetud inimesi. Tapetute arvuks hinnatakse 8040 ja teadmata kadunuks 4070 inimest. Ohvreid seostatakse 1988. aastal alguse saanud kikuyu hõimu Mungiki salaliikumisega, tapmiste taga arvatakse olevat Keenia politsei.
Detsembri lõpupäevadel Keenias toimunud presidendivalimised vallandasid noorterahutused, kui selgus, et presidendiks valiti kikuyu hõimu kuuluv Mwai Kibaki. Opositsiooni eesotsas olev Raila Odingaga luo hõimust on keeldunud kaotust tunnistamast. 1. jaanuaril süütasid noortejõugud riigi lääneosas Eldoreti küla lähedal kiriku, leekides on sadu maju ja farme. 4. jaanuari andmetel on surma saanud rohkem kui 300 inimest, 100 000 Nairobi elanikku on kodust lahkunud.
Olukord Atemo misjonijaama lähistel linnades on troostitu: 90% kauplustest on hävitatud või suletud, hävitatud on mõni kirik.
Möödunud kolmapäeval evakueeriti Atemo misjonijaam, kus misjonärina töötab Rael Leedjärv, Nairobi. Rael koos kolleegide Heidi Nygårdi ja Rut Åbackaga jõuab Helsingisse täna. Perekond Dahlbacka jäi edasi Keeniasse, sest olukord nende tööpiirkonnas on stabiliseerunud. Õhtul peaks Rael olema juba kodus.
Rael palub kõiki palvetada Keenia riigi ja rahva eest.