Peapiiskop Viilma: Peeter Kaldurit ootab ees emerituuri seiklus

(55 fotot)

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Kogudus, Portreelood / Number:  /

20. mail 70. sünnipäeva tähistanud kauaaegne Jõhvi koguduse õpetaja Peeter Kaldur siirdus kolmainupüha tänujumalateenistusel emerituuri.

Õp Peeter Kaldur õnnistab viimast korda koguduseõpetajana kogudust. Foto: Kätlin Liimets

Kaskedega ehitud, veel talvekargust õhkavas ja kevadises kuumalaines jahedat varjupaika pakkuvas Jõhvi Mihkli kirikus toimus kolmainupühal pidulik õpetaja Peeter Kalduri emerituuri siirdumise tänujumalateenistus. Kirikulisi oli kogunenud palju nii lähedalt kui ka kaugelt. See oli elavaks tõestuseks, et kogudus ja kogukond hindavad õpetaja Kalduri pea 44aastast teenimist Jõhvi Mihkli koguduse õpetajana.

Urmas Viilma: Peeter Kaldur on olnud Jõhvi kogudusele ja kogu Eesti kirikule suureks õnnistuseks.

Jumalateenistusel teenisid peapiiskop Urmas Viilma, õpetaja Peeter Kaldur, organistid Svetlana Verenitš, Erika Jefimova ja Inna Badina ning flötist Natalja Viiksaar. Pärast jumalateenistust oli rikkalik kohvilaud kirikuaias.

Mitmekesine ja õnnistusrikas tegevus

„Peeter Kaldur on olnud Jõhvi kogudusele ja kogu Eesti kirikule suureks õnnistuseks. Peetrit ootab nüüdsest ees emerituuri seiklus. Seda seiklust ei ole ta veel kogenud,“ ütles peapiiskop jutluses, mis avas iga jumalateenistuse ja talituse lõpus kuuldavaid üle aja ja ruumi piiride kandvaid Aaroni õnnistussõnu.

Ülemkarjane rõhutas, et erinevalt õnnest pärineb õnnistus alati Jumalalt ja et pärast õnnistamissõnu ja viimast koraali kirikust lahkumine ei tähenda, et Jumal jääb kirikusse ootama järgmist jumalateenistust, et siis taas inimestega kohtuda. „Ta tuleb meiega kaasa kõikjale, kuhu elu meid kannab. Kus on Jumal, seal on ka tema õnnistus,“ ütles peapiiskop.

Peapiiskop tõi ka esile seda õnnistust, mida Peeter Kalduri teenimine on kirikule toonud. Lisaks koguduste teenimisele on ta kandnud mitmeid üldkiriklikke ülesandeid. Ta on olnud valitud kahel perioodil Viru praostiks, olnud kirikuvalitsuse ja kirikukogu liige, kuulunud agendakomisjoni, välissuhete nõukogusse, õpetuskomisjoni, majandusnõukogusse.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse