Piirilinnas Narvas kogunes Viru sinod

/ Autor: / Rubriik: Sündmused, Uudised / Number:  /

27. märtsil toimus Narva kirikus Viru praostkonna sinod, mis avas EELK kevadsinodite hooaja. Fookusesse tõusid Martin Lutheri hingehoiuteoloogia ja kevadisele kirikukogule esitatav eelnõu piiskopkondade loomise kohta.

2024. aasta Viru praostkonna sinodilised Narva kirikus. Foto: Kätlin Liimets

Viru praosti Tauno Toompuu sõnul on Narvas sinodi toimumine sündmus, kuna tema mäletamist mööda koguneti sinna sellisel eesmärgil eelmise peapiiskopi ajal. Eriliseks teeb selle ka fakt, et 19 kogudusega praostkonna esinduskogu avajumalateenistusele, mis toimus kirikutorni teise korruse saalis ning kus teenisid lisaks praostile ka peapiiskop Urmas Viilma ja Narva Maarja koguduse hooldajaõpetaja Urmas Karileet, saab sõita liftiga.

Viie krooni vaade silme ees

Sinodikoosolek toimus Narva Aleksandri kiriku torni kuuendal korrusel, kust avanes hunnitu vaade Narva jõele ehk siis tuttav vaade neile, kes veel mäletavad viiekroonist rahatähte. Ettekande pidasid praost Tauno Toompuu ja peapiiskop Urmas Viilma. Veebisilla kaudu sai sõna Jaana Maria Unga, kes jagas infot Taizé Euroopa noorte aastavahetuse kohtumise kohta Tallinnas.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse