Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pühapäev Ilumäel oli rõõmus, õnnistatud ja helde

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Imeline päev täis õnnistust ja rõõmu, erakordselt hinge kosutav teenistus, kooride lauldud laulud nii ilusad, hea osadus kõigi kirikulistega.

Neid sõnu ütles Eesti Kirikule koguduse juhatuse esimees Õie Alt pärast Ilumäe kabeli 170. aastapäeva tähistanud pikka, päikeselist ja kordaläinud päeva. Teenisid piiskop Einar Soone, hooldajaõpetaja Meelis-Lauri Erikson, enne teda Ilumäed teeninud õpetaja Tõnu Taremaa ja Käsmu diakon Urmas Karileet.
Ilumäe kabeli ehitasid von der Pahlenid, neidki peeti meeles. Kabeliks kord rajamisel nimetatud, ent nüüd kirikuna väikese, aga tööka koguduse kasutuses oleva Ilumäe pühakoja haruldased vitraaž­aknad särasid ja põlispuud kohisesid, sest ka tuult oli parasjagu.
Peale sõpruskoguduse Nõmme Rahu segakoori tuli külla Helsingi Vuosaari koguduse segakoor. Kohal oli Logose poe rahvas. Laulusõnad leidusid pidupäevaks valminud voldikul, nii et kuulajadki said kaasa laulda.
Piiskop Einar Soone õnnistas sisse kõik, mis alates aastast 2006 restaureeritud ja remonditud – seda on suur hulk alates laetaladest, kui ülevalt allapoole liikuda.
Pärast põranda valmimist 2012. a saab jälle kirikus teenistusi, palvusi, kontserte pidada. «Kõik võisid nüüd südamest rõõmu tunda, et oleme suutnud hoida oma püha koda,» ütles Õie Alt kokkuvõtvalt. Kirikul on uued altari- ja kantslipõlled, need valmistas tekstiilikunstnik Leeda Ots.
Omatehtud savist küünlajalad küünaldega kingiti tänutäheks sõpradele ja toetajatele siin maa peal, tänuks Temale kõlas palve ja laul.
Koguduse helded vabatahtlikud olid lõunaks katnud leerimaja juurde välja rikkaliku laua, pakuti kahte sorti suppi ning võileibu ja suurt pidupäevatorti, mis kujutas Ilumäe kirikut.
Juune Holvandus