Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rakvere haigla avas vaikuse toa

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Vaikuse toa seina kaunistab Rakvere kunstniku Toomas Kaskmanni maal „Eluring“. Tauno Toompuu.

Rakvere haiglas avati vaikuse tuba, kus jätta hüvasti oma haiglas lahkunud lähedasega, leida lohutust palvest ning lasta kõnelda vaikusel.

Iga raviasutuse eesmärk on ravida inimesed terveks. Siiski on olukordi, mil see ei õnnestu, mõnikord tuleb silmitsi seista ka surmaga. Et oleks olemas väärikas paik, kus jätta hüvasti oma haiglas lahkunud lähedasega, süüdata küünal ja leida lohutust, avas Rakvere haigla vaikuse toa.

„Igatsen ja soovin, et see paik võiks olla inimestele, kes on sattunud sageli väga ootamatult olukorda, kus peavad oma kallitega hüvasti jätma, paigaks, kus kogeda vaikust ja leida igaviku tunnetus, mis kingib rahu ja näitab just seda, mis siin täna avatud maalil on näha: tee läheb edasi,“ ütles Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu õnnistamisel. Koos temaga viis 24. novembril talituse läbi MPEÕK Rakvere Jumalaema Sündimise koguduse esipreester Aleksandr Lebedev. Vaikuse toa seina kaunistab Rakvere kunstniku Toomas Kaskmanni just sellesse ruumi loodud, Toompuu kõnes viidatud maal „Eluring“, mis soetati tänu maakonna omavalitsuste ühistegevusele ja üksikisikute annetustele.

Kätlin Liimets