Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Sinu Kuningas tuleb kirkuses

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb!                                                                       Lk 21:28

Kui oled murelik, siis vaatad maha. Mure tundub olevat otsekui raske koorem või seljakott, mis vaevab õlgu ja mille paremaks kandmiseks tuleb kummarduda sügavalt ettepoole ja hoolikalt jalge ette vaadata, et mitte komistada. Ka patt võib sind samamoodi vaevata. Kaini ja Aabeli loos küsib Issand Kainilt: „Mispärast sa pilgu maha lööd? Eks ole: kui sa head teed, siis on su pilk tõstetud üles?“ (1Ms 4:6–7)

Eesti keel on kummaline, see on muretseja keel. Sa muretsed töö ja muretsed kodu, muretsed lapsed ja muretsed auto. Lisaks igapäevased mured majandusliku toimetuleku, turvatunde, tervise ja kõige muu pärast. Kui suurema osa maailma rahvaste puhul peab õnnetunde kogemiseks olema teatud hulk positiivseid uudiseid, siis eestlase jaoks piisab õnnetunde tekkimiseks sellest, et negatiivsed uudised puuduvad. Võib-olla on see eelnevatelt põlvkondadelt õpitud viis keerulises maailmas ellu jääda?

Ja Issand ei võta sind sellest murelikust maailmast ära. Ta palub Ketsemanis oma Isa meiegi eest: „Ma ei palu, et sa võtaksid nad ära maailmast, vaid et sa hoiaksid neid kurja eest.“ (Jh 17:15) Sest kummaline on see, et selle mureliku maailma keskel on juba idanemas midagi uut ja enneolematut. Jeesus kõneleb lausa selle uue ja enneolematu maailma sünnitusvaludest (Mk 13:8) ning kutsub peagi emaks saava naise kombel rõõmustama (Jh 16:21).

Kui sa oled murelik, siis tõsta oma pilk maapinnalt üles ja kinnita pilk Jeesusele. Tema julgustab sind jätkama oma teekonda, sest ainult tema päralt on „riik ja vägi ja au igavesti“ (Mt 6:13).

Joel Siim