Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tartu Ülikooli-Jaani kogudus sai õpetaja

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Triin Käpp on Ülikooli-Jaani kogudust teeninud praktikandi ja abiõpetajana, 1. advendipühapäevast on ta koguduses aga kõigi õiguste ja kohustustega õpetaja. Liina Raudvassar

27. novembril pühitseti Tartu Jaani kirikus 1. advendipühapäeva jumalateenistusel Ülikooli-Jaani koguduse õpetaja ametisse Triin Käpp (35).

Teenisid piiskop Joel Luhamets, praost Ants Tooming, õpetaja Naatan Haamer ja koguduse õpeaja ametisse pühitsetav Triin Käpp. Konsistooriumi otsuse Triin Käpa kinnitamisest Tartu Ülikooli-Jaani koguduse õpetajaks luges ette koguduse juhatuse esimees Juhani Jaeger.
Muusikas teenisid kaasa instrumentalistid Elke Unt (orel), Lande Lampe-Kits (flööt), Elle Fuchs (fagott), Jüri Jõul (trompet), Saimi Kortelainen (viiul), Maimu Kaarde (oboe) ja vokaalansambel koosseisus Elsa Trumm (sopran), Kristin Kaha (sopran), Liisa Rätsep (alt), Johannes Pärtel Truusalu (tenor) ja Andres Traks (bass).
Triin Käpp alustas oma jutlust kogudusele head uut aastat soovides. Õpetaja pidas silmas alanud kirikuaastat, aga seda võis käsitleda ka kui viidet uuele ajajärgule, mil kogudusel pärast varalahkunud õp Urmas Petti (1965–2016) kaotust on taas oma koguduse poolt valitud hingekarjane.
Triin Käpp on sündinud 1982. aastal. Ta lõpetas Tartu ülikooli usuteaduskonna aastal 2007 ning jätkab samas õpinguid doktorantuuris. Käpp on töötanud projektijuhina Tartu ülikooli eetikakeskuses. On Tartu luterliku Peetri kooli asutajaliige ning jätkab ka koguduseõpetaja ameti kõrvalt Peetri koolis tööd kaplani ning õppealajuhatajana.
Triin Käpp ordineeriti Ülikooli-Jaani koguduse abiõpetajaks 2011. aastal, aga juba 2000. aastast teenis ta kogudust praktikandina, tema mentoriks oli õpetaja Urmas Petti.
Triin Käpp on abielus, tütre ja poja ema. Akadeemiliselt kuulub korporatsiooni Amicitia.
Liina Raudvassar