Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Toetagem Vabadussõja monumendi rajamist

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Täna kell 17 toimub Jõhvi kontserdimajas järjekordne Vabadussõja võidusamba toetuskontsert, kus kavaga «Promenaadikontsert» astub üles kaitseväe orkester major Peeter Saani juhtimisel.Detsembri viimase päeva seisuga on sihtasutuse Vabaduse Monument kontodele kantud ühtekokku ligi 430 000 krooni Vabadussõja võidusamba rajamiseks tehtud annetusi. Panuse monumendi rajamisse on teinud üle 4000 inimese nii Eestist kui ka välismaalt. Enim annetusi, ligi 3000 inimeselt, on tehtud Kaitseliidu malevates asuvatesse korjanduskastidesse, 700 inimest on teinud annetuse monumendi toetuskontsertidel Tallinnas ja Tartus ning üle 300 inimese on annetanud ülekandega pangakontodele. Lisaks üksikisikutele on monumendi rajamist toetanud ka ettevõtted, kolmanda sektori organisatsioonid ja kohalikud omavalitsused.
Vabaduse Monumendi Sihtasutuse juhi Aivar Reiviku sõnul on toetus monumendile pidevalt kasvanud. «Detsembri alguses selgusid uuringutulemused, mille kohaselt enam kui 70% eestimaalastest toetab monumendi rajamist heakskiidetud kavandi alusel ning seda näitab ka annetuste hulga kasv. Suur tänu kõigile, kes on pidanud vajalikuks monumendi püstitamise protsessis osaleda,» lisas Reivik.
Annetusi monumendi rajamiseks saab teha Vabaduse Monumendi Sihtasutuse arveldusarvetele 2200221037774285 Hansapangas ja 10220074488017 SEB Ühispangas. Annetuse saajaks tuleb märkida: SA Vabaduse Monument ja selgituseks: annetus Vabadussõja võidumonumendi püstitamiseks. Kogutud raha kantakse üle kaitseministeeriumile Vabadussõja võidusamba rajamise sihtkontole.
Sihtasutus Vabaduse Monument on asutatud 2006. aastal Eesti Memento Liidu, Eesti Vabadusvõitlejate Liidu, Soome Sõjaveteranide Eesti Ühenduse ja Eesti Endiste Poliitvangide Liidu poolt. Sihtasutuse eesmärgiks on Eesti vabariigi seadusandlikele aktidele vastava Vabaduse monumendi rajamine.

EK