Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Üleilmne talgupäev

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

17. septembril toimub järjekorras viies maailmakoristuspäev, mis toob ühtses tegevuses kokku pea 190 riiki, sealhulgas Eesti. Eestist alguse saanud ja siit koristuspäeval kureeritav talgupäev kutsub tänavu üles märkama väikeprügi metsades, randades ja veekogude ääres, pöörates nii tähelepanu inimtegevuse tagajärjel prügistuvatele looduskaunitele paikadele. 

Eesti Kirikute Nõukogu kutsub koos välja minema, et ühiselt panustada meie kodu puhtusesse ja palvetada meie maa ja rahva eest. Selle liikumise eesmärk on ühises tegevuses tuua kirik lähemale meie kogukondadele ja kinnitada, et hoolime koos meie maast, loodusest ja rahvast. Palvepäeva raames kutsume üles palvetama nähtamatu prügi pärast inimeste südametes. Prügi inimeste südames on kadedus, viha, ahnus, andestamatus, hukkamõist, uhkus ja kõik muu, mis lõhub meie suhteid Jumala ja ligimestega. 

Häid mõtteid, kuidas tähistada loodu(s)hoiukuud, leiab Eesti Kirikute Nõukogu veebilehelt. Eesti erinevates paikades toimuvate avalike koristuste info ja registreerimine on kodulehel maailmakoristus.ee.