Urmas Viilma: kutsun liituma meieisapalve kooslugemisega suurel neljapäeval

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Peapiiskop Urmas Viilma. Kuvatõmmis videost, kus kirikupea kõneleb meieisapalvest

Kutsun omalt poolt üles liituma meieisapalve lugemisega kõikides meie kogudustes suurel neljapäeval, 28. märtsil kell 11.45.

Tegemist on Eesti Kirikute Nõukogu meieisapalve teema-aasta ühe olulisema ettevõtmisega, mille initsiatiivi juured on just meie kirikus. Seepärast oleks loomulik, kui me luteri kirikuga oleksime palvetamisel aktiivselt kaasas.

Sel aastal võime tähistada ka meieisapalve eesti keelde tõlkimise juubeliaastat, sest möödub 500 aastat Kullamaa vakuraamatu ehk Kullamaa katekismuse kirjutamise algusest. Just Kullamaa vakuraamatus on esimest korda nii meieisapalve, Maarja tervitus kui ka usutunnistus eestikeelsena üles märgitud.

On üsna tõenäoline, et emakeelsed palvetekstid hakkasid 16. sajandi keskel levima just reformatsiooni ideede tuules, mis annab loomuliku põhjenduse, miks luteri kirikuna peame meieisapalve ühist palvetamist oluliseks.

Kutsun üles suurel neljapäeval kell 11.45 meieisapalvet palvetama üksi või kellegagi koos just seal, kus parasjagu viibite. Võite kutsuda ka inimesed kirikusse ühislugemisele, mille eel või järel võib helistada ka kirikukelli. Julgustav on teadmine, et sel päeval ja hetkel liituvad meieisapalve lugemisega ilmselt kümned tuhanded kristlased ja ka mittekristlased üle kogu Eestimaa.

Palvetame meieisapalvet suurel neljapäeval meeleparanduse ja rahu palvena, hüüdes Isa poole vajadusest abi ja kinnituse järele.

Rahuliku vaikse nädala algust soovides

Urmas Viilma

peapiiskop