Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Valga Jaani kiriku karniis parandati

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tornikiivri karniis kiriku trepi kohal oli mõnda aega varisemisohtlik. Juba neli nädalat kestnud tööd jätkuvad, sest tõstuk saab korraga vaid ühe mehe üles viia.

Pühakodade riiklikult programmilt saadi 2013. a toetust 12 000 eurot katuse karniiside renoveerimiseks. Valga linnavalitsus andis 5000 eurot juurde, sihtasutus pidi veel 1000 eurot lisama, sest esialgu kavandatud summast (15 000) ei piisanud. Aga nüüd võib rõõmustada, sest avariiolukord on likvideeritud.
Diakon Kaido Metsoja: «Karniisi pudenevad kivid on uute vastu välja vahetatud ja selle peal olnud katkine plekk samuti. Mehed teevad korralikku tööd.» Töömehed elavad Valga pastoraadis ja saavad sealt ka lõunat. Siit tuli väike kokkuhoid töörahas.
SA Valga Jaani Kiriku Renoveerimine juhatuse esimees Sirje Päss: «Katuseplekil oli lausa kasvama läinud kaks kaske, üks neist koos juurtega peaaegu viiemeetrine. Juur ulatus akna ülemise servani. Süüdlased on nüüd välja juuritud. Eestiaegne auklik plekk tuli samuti tükkhaaval välja kangutada, asemele pandi tugevam ja kahekordse valtsiga. Paraku sellega praegu tööd ka piirduvad. »
Ehituslikult on mõttekas teha kõik torni renoveerimistööd korraga, sest tellingute paigaldamine on väga kulukas, selgitas Haspo OÜ. Sellepärast peab veel raha koguma, et saaks korraga teha nii kellahoolduse, krohvimise kui värvimise.
Linnakodanikud, mitte alati koguduseliikmed, eesotsas linnapea Kalev Härkiga peavad Valga Jaani kirikut linnale väga oluliseks. Keskse asukoha ja arhitektuurilise välisilme tõttu võiks ta olla ka aja- ja kultuurilugu tutvustavaks püsinäitustega külastuskeskuseks. Kirikus on säilinud ülihea kõlaga unikaalne Ladegasti orel. «Kontserdid toovad ikka inimesi kirikusse,» on Kaido Mets­oja päri.
Juune Holvandus