Võidupüha jumalateenistust saab pidada Narva Aleksandri kiriku kuppelsaalis

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Narva Aleksandri kiriku suur kuppelsaal on üle viie aasta taas avatud kõikidele külastajatele. 2023. aasta IV kvartalis tehti Narva Aleksandri kirikus riigi vahenditega avariiremont, mille tulemusena andis päästeamet loa taas kasutada kiriku suurt saali.

Narva Aleksandri kirik, kus toimub tänavuse võidupüha jumalateenistus. Foto: Kätlin Liimets

23. juunil toimub piirilinnas Narvas Kaitseliidu võidupüha paraad, kus osaleb tuhat riigikaitsjat, ja Aleksandri kirikus peetakse võidupüha oikumeeniline jumalateenistus. Pidupäev algab juba kell seitse hommikul riigilipu heiskamisega Narva linnuses ning kulmineerub paraadi ja maakaitsepäevaga. Kell 9.45 oodatakse kõiki oma maa ja rahva eest palvetama Narva Aleksandri kirikusse.

Lisaks jumalateenistuslikule elule võimaldab päästeameti luba ka kiriku suures saalis kontserte korraldada. Narva Maarja koguduse õpetaja Urmas Karileedi sõnul on kogudus avatud suhtlema kõigi kontserdikorraldajatega, et Narva kultuurielu elavamaks muuta. Kiriku kuppelsaal on tuntud oma väga hea akustikaga.

Narva Aleksandri kirik kuulub riigile, seda haldab siseministeerium ja see on antud alates 2017. aastast tähtajatult EELK kasutusse. Kiriku restaureerimiseks on tehtud põhjalik projekt, mille elluviimisega on juba alustatud.

Üks osa restaureerimise projektist oli kiriku kõrvale 70-kohalise autoparkla rajamine. See on tehtud Narva linna poolt ja parkla on valmis vastu võtma nii võidupüha jumalateenistusele tulijaid kui ka kontsertide külastajaid.

Kätlin Liimets

Galerii fotod: Kätlin Liimets