Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

90 aasta tagune sündmus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Harri Haamer (1906–1987) noore vaimulikuna Saaremaal.Erakogu

6. oktoober on eriline päev. 6. oktoobril 1929 ordineeriti minu isa Harri Haamer Tallinna toomkirikus kirikuõpetajaks.

Sellest möödub nüüd 90 aastat. 6. oktoobril 1963 pidasime mu tulevase abikaasa Ehaga esimese jumalateenistuse Mustvee kirikus. Sellest möödub nüüd 56 aastat.
Mis tähtsust sel kõigel siis on? Kõigepealt see, et tohime Jumalale lõpmata tänulikud olla kannatliku meele eest, mis tal on olnud meie ja meie rahva vastu. Meie Issand on lubanud olla meie kirikul alles. Vahepealsed ajad ei ole kerged olnud. Isa on olnud kaheksa aastat Siberi vangilaagris, aga Jumal on tema kodumaale tagasi saatnud. Mina olen olnud kuus ja pool aastat metsavennana varjamas end, aga see ei ole mind mu Jumalast eemale hirmutanud.
Sellest repressioonide ajast hoolimata olen otsustanud tulla jumalariigi tööle. Koos isaga oleme tohtinud olla meie pere poegadele Naatanile, Markusele ja Siimonile eeskujuks ja julgustajaks, et ka nemad oma teeks on valinud Jumala sõna kuulutaja kutse sellessamas kirikus.
Tohime ütelda, et see kõik on Jumala ime ja suur õnnistus. Aga see pole selle loo lõpp, vaid sellel on kindlasti jätk, et tohime oma Issanda nimel jätkata püha tööd tema auks. Meie ülesanne on julgustada paljusid teisi tulema kuulutajatena Jumala riigi tööle ja ütleme neile, et kannatustel on suur tähendus meie elus. Kannatuste kaudu vormib Jumal meid kuulutama Jee­susest Kristusest, sest saame anda inimestele julgustuse, et meid ei hüljata, vaid kantakse kannatustest läbi, et saaksime julgetena astuda edasi eesmärgi suunas.
Meie eesmärk on igavene elu, mis peab meie jaoks algama juba siin. Kui me juba siin taevas ei ela, siis ei ole meil seda taevast olemas ka sealpool surma piiri. Sellepärast on ülestõusnud Jee­sus Kristus meie vennaks siin ja ükskord igavikus.
Kõike Jumala halastust ja hoolt, ka kannatuste kaudu, märgates ei saa muud ütelda, kui et Jumala nimi olgu tänatud ja kiidetud nüüd ja igavesti.
Märkusena lisan, et vaimuliku ametirist anti meie luteri kirikus esimest korda ordinatsioonil 6. oktoobril 1929 ja Harri Haamerile, kes oli sel päeval ainsana ordineeritav, asetati see kaela toomkirikus. Sellesama risti kandjaks on saanud esimene meie pere järgmise põlve vaimulik Naatan Haamer.
Eenok Haamer

Pildigalerii:

haamerid
Siimon Haameri ordinatsioonipäeval 3. novembril 2018 Tallinna piiskoplikus toomkirikus. Pildil EELKs teenivad vaimulikud Naatan (vasakult), Siimon, Eenok ja Markus Haamer.Erakogu