Kalle Kadakas jättis Torontos jumalaga

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Välis-Eesti / Number:  /

Üle 20 aasta Kanada eestlasi vaimulikuna teeninud õpetaja Kalle Kadakas pidas 1. advendipühapäeval oma viimase armulauaga jumalateenistuse Toronto Vana-Andrese koguduse õpetajana.

Vana-Andrese kogudus saatis 1. advendipühapäeval oma õpetaja Kalle Kadaka emerituuri. Foto: Vana-Andrese koguduse arhiiv

See oli emotsioonidest laetud kirikuaasta algus, mis tõi Vana-Andrese koguduse liikmed kirikusse teadmisega, et viimast korda teenib vaimulik, kes olnud koguduse hingekarjaseks üle paarikümne aasta.

Teenistusele järgnes seltskondlik advendikoosviibimine Agricola kiriku kõrvalruumis, kus mitmete kõnedega tunnustati emerituuri siirduvat õp Kadakat ning kõik said talle edasi anda oma isiklikud tänud.

„Praegu veel ei saa aru, aga tegelikult oli ilus ja kurb ja valus ka,“ kirjutas Kalle Kadakas sotsiaalmeedias pärast advenditeenistust. Oma postituses toonitas ta tänulikkust ja lisas: „Ma ei ole enam Vana-Andrese koguduse õpetaja.“

Hiljuti emerituuri siirdunud õp Kadakas plaanib veel jõulukuul kodumaale sõita. Ta loodab, et Vana-Andrese koguduse õpetaja otsingud päädivad positiivselt ja kogudus saab endale uue hingekarjase.

Tartu Ülikooli usuteaduskonna vilistlane Kalle Kadakas ordineeriti õpetajaks 1998. aastal ning enne Kanadasse siirdumist teenis ta kodumaal Viljandi Jaani ja Pauluse, Põltsamaa ja Kolga-Jaani kogudust.

Tänuks panuse eest kirikutöös omistati õp Kalle Kadakale tänavu EELK III järgu teeneterist.

Eesti Kirik