Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aasta ajakirjanikku valib kaks organisatsiooni

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eesti Ajakirjanike Liit (EAL) ja Eesti Ajalehtede Liit (EALL) annavad 2008. aastal välja aasta ajakirjaniku tiitli.EALi auhind läheb ühele kutselisele või vabakutselisele ajakirjanikule, kes on 2007. aasta jooksul oma loominguga märkimisväärselt mõjutanud Eesti ajakirjanduspilti ning kultuuri- ja ühiskonnaelu.
Þürii koguneb 2008. aasta algul, et hiljemalt 1. märtsiks otsustada, kellele määrata tiitel ja 25 000kroonine rahaline preemia, mis antakse pidulikult üle EALi kongressil.
Aasta ajakirjaniku kandidaate saavad esitada kõik ajakirjanikud, aga ka lehelugejad, raadiokuulajad ning televaatajad. Ettepanek koos lühikese põhjendusega saata elektrooniliselt aadressil preemia@eal.ee või tavapostiga: Eesti Ajakirjanike Liit, Gonsiori 21–409, 15020 Tallinn, lisades ümbrikule märksõna «aasta ajakirjanik». Arvesse lähevad ettepanekud, mis on saadetud hiljemalt 6. jaanuaril 2008. aastal.
Eesti Ajakirjanike Liidu nõukogu otsustas juba juunis hakata andma ajakirjanduspreemia konkursi raames välja peapreemiat ehk Jannseni auhinda, mille saab ajakirjanik viimase aasta töö eest. Lisaks ajakirjanduslikule tööle arvestatakse ka nominendi tegevust sel aastal ja tema poolt kirjutatud lugude ühiskondlikku kaalu.
Esimest korda antakse Jannseni auhind ehk siis aasta ajakirjaniku tiitel välja 2008. aasta alguses. Tähtaeg kandidaatide esitamiseks on 15. jaanuar 2008. Preemia suurus on 70 000 krooni ning lisaks saab võitja meene ja diplomi.
Nominentide esitajateks on ajalehetoimetused. Iga toimetus saab esitada vaid ühe nominendi kas oma toimetusest või mõnest teisest toimetusest.
EK