Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aasta juhatuseesimees on Andres Murumägi

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

➡️ Vaata ka videouudist Nelijärvel toimus EELK juhatuseesimeeste konverents

EELK juhatuseesimeeste konverentsil pälvis EELK aasta juhatuseesimehe tiitli Vahastu koguduse pikaaegne juhatuse esimees Andres Murumägi.


Andres Murumägi on väikese maakoguduse juhatuse esimees juba 21 aastat. Kätlin Liimets.

Konverentsi lõpetanud pidulikul õhtusöögil kuulutas aasta juhatuseesimehe valimise tulemused välja konverentsi juhatuse esimees Ülle Gunin ja tunnistuse tiitli pälvimise kohta andis tugeva aplausi saatel üle piiskop Tiit Salumäe. Tunnustatu Andres Murumägi ütles Eesti Kirikule, et oli nominent kolmandat korda ja ehkki sel korral oli ootusärevust vähem, siis rõõmustab siiralt.

„Ega selle vankri tirimine alati kerge ole. Oluline on mitte üksi jääda, mul on ka oma meeskond ja toetajad. Eks oleme elanud meie väikeses maapaigas oma võimete piiril, aga oleme uhked, et meie külas on kirik. Paljudel seda pole,“ ütles Murumägi eelmisel õhtul nominentide tutvustamise usutluses. 21 aastat Järva praostkonna Vahastu koguduse juhatuse esimees olnud Andres Murumäge tõstsid esile mitmel korral ka teised. „Andres on nii pühendunud, et selleks et kiriku vara remontida, on pannud oma isiklikud varad panti. Minu tegevused pole võrreldes selle mehe tegevusega midagi,“ oli tunnustuses siiras kaasnominent Olev Rohumäe Rakverest.

Järva praostkonna poolt esitatud soovituskirjas seisab, et Andres Murumägi (snd 1964) ametis olemise ajal on Vahastu kirikuhoonele (2009) ja pastoraadile (2018) ehitatud uus katus. Erinevate kogudusele kuuluvatel kinnistutel teostatud projektide arv on üle kahekümne. Koguduse hooldajaõpetaja Kalle Kõivu sõnul on Andrese lihtsa ja tagasihoidliku maainimese olemuse taga peidus põhimõttekindel, sihikindel, ustav ja jumalakartlik töötegija, kes teeb armastustööd ehk vabatahtlikku tööd kogu hinge ja südamega. Ajal, mil pisikese maakoguduse jumalateenistustel käib regulaarselt neli inimest, on Andres koguduse tegemiste suhtes täis lootust ja optimismi.

EELK aasta juhatuseesimees valitakse juhatuseesimeeste konverentsil konverentsi liikmete poolt. Sel aastal olid kandidaatideks lisaks Andres Murumäele Rakvere koguduse juhatuse esimees Olev Rohumäe, Kärdla koguduse juhatuse esimees Tiit Harjak, Tuhala koguduse juhatuse esimees Laidi Suumann ja Nõo koguduse juhatuse esimees Madis Kanarbik. Tiitliga kaasneb palverännu toetus. Palju õnne!

Kätlin Liimets