Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aasta vaimulikud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

EELK toetusfondi toel hääletati aasta vaimulikuks seekord nelja kandidaadi hulgast õpetajad Mihkel Kukk ja Ove Sander.

Mihkel Kuke (51) kandidatuuri esitas Lääne-Harju praostkond. Ordineeritud 1983, viimased 16 aastat teenib Rapla ja Järvakandi kogudust. Rapla kogudus on olnud stabiilselt üks Põhja-Eesti suuremaid ja aktiivsemaid maakogudusi.

Mihkel Kukk on aktiivselt kaasatud paljudesse üldkiriklikesse komisjonidesse, 1994. aastast ka mitmes koosseisus kirikukogu liige. Ta on lähedalt seotud lehega, olles Eesti Kiriku kolleegiumi esimees ja nõukogu liige.

Tema algatusel hakati tähistama Rapla kihelkonnapäevi ja 2004. aastal sõlmiti ühiste huvide kokkulepe koguduse ja omavalitsuse vahel. Märkimisväärne on olnud Mihkel Kuke seotus Rapla kirikumuusika festivaliga.

Tallinna praostkond seadis üles Ove Sanderi (38) kandidatuuri. Ove Sander on olnud üks nooremaid EELK vaimulikke, kes sai õpetajaordinatsiooni 20aastaselt.

Viimased üheksa aastat on Ove Sander olnud Nõmme Rahu koguduse õpetaja. Ta on kirikuvalitsuse liige ja pastoraalseminari juhataja. Sai Nõmme tegija 2008 tiitli, mis on kohaliku omavalitsuse ja rahva poolt antud tunnustus Lunastaja kiriku ülesehitamise ning koguduse aktiivse ja tulemusliku töö eest.

Toetusfond juhindub tiitli andmisel märkamisest ja peab oluliseks tunnustamist ning arvestab vaimuliku tööd ka kohaliku kogukonna elu elavdamisel.

Toetusfond annab aasta vaimulikule 20 000 krooni palverännakuks. Kahel eelmisel aastal on aasta õpetaja tiitliga pärjatud Ants Leedjärv, Eenok Haamer, Patrik Göransson ja Jüri Vallsalu.

EK