Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aednikupoisist jutlustajaks

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Nii nagu veetilgas peegeldub ookean, peegeldab üksikisiku elu laiemat ajastuloolist tegelikkust. Vabakoguduse jutlustaja Eduard Heinla mälestused, mis annavad hea koduloolise ülevaate, on trükivalmis toimetanud Toivo Pilli ning välja andnud kirjastus Allika.

Eduard Heinlal on olnud pilku omaaegse kultuuri jäädvustamiseks, eriti noorpõlvepäevi meenutades. Tema kirjeldused Tuhala ja Ravila mõisate aianduse kohta ei ole ainult nauditavad lugeda, vaid aitavad paremini mõista kahekümnenda sajandi alguse Eesti mõisakultuuri.

Kuigi pealkiri «Aednikupoisist jutlustajaks» ei ole Heinla enda pandud, viitab see ometi autori tõdemusele, et lillede eest hoolitsemine ja vaimulikutöö on kujundlikult seotud.

Eduard Heinla, kes oli 45 aastat Kärdla baptistikoguduse jutlustaja, tunnistab ise: «Mu elutee peamine suunaja on alati olnud sügavalt läbimõeldud usk – loomulik usk elavasse ja usaldusväärsesse Jumalasse.»

Sellest siirast usust oma Looja vastu on kantud ka äsja trükivalgust näinud memuaarid, mille lugemine aitab isiklikku usku kasvatada ning täita võimaliku lünga meie kodumaa vaimuliku liikumise ajaloo tundmaõppimisel.