Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Algab piiblikursus täiskasvanutele

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Misjonikeskus alustab jaanuarist piiblikursust täiskasvanutele.
Kursuse sihtgrupiks on piiblihuvilised alates 26. eluaastast, kes on huvitatud süsteemsest lähenemisest Piibli õppele ja osaduse kaudu usuelu tugevdamisest ning vaimsest kasvamisest.
Kokku saadakse kord kuus reedel-laupäeval jaanuarist detsembrini Põltsamaa koguduse kiriklas. Juunis, juulis ja augustis peetakse suvevaheaega! Üheksal kogunemiskorral kuulatakse loenguid, osaletakse rühmatöödes, vestlusringides ning palveosaduses. Kodused ülesanded aitavad hoida vaimu virge ka kursustevahelisel ajal.
Esimesel poolaastal käsitletakse järgmisi teemasid:
30.–31.01 religioon, lektor Jaan Lahe;
27.–28.02 Piibel, lektor Randar Tasmuth;
27.–28.03 Jumal, lektor Markus Haamer;
24.–25.04 Jeesuse elu, lektor Vallo Ehasalu;
29.–30.05 Jeesuse õpetus ja algkristlus, lektor Markus Haamer.
Kogunetakse reede õhtul kell 19. Õhtusöögi ajal vahetatakse muljeid kursustevahelisest ajast. Pärast õhtusööki antakse konstruktiivset tagasisidet kodustele töödele. Toimub ka esimene loeng, nn ööseminar eelnevalt kokkulepitud teemal. Pärast ööseminari õhtupalvus Taizé lauludega.
Laupäeval on kaks toidukorda ning kolm poolteisetunnist loengut. Lõpetatakse lõunapalvega, mille käigus jagatakse armulauda.
Loengud huvitavate lektoritega ning osadus kristlastest õdede ja vendadega peaks andma tunnetatava hulga Püha Vaimu väge, mille toimel saaks südamerahus pingeliste maailmaasjadega toime tulla järgmise kokkusaamiseni. Lisaks aitavad uued ja sügavamad teadmised Piiblist üles ehitada ja/või tugevdada vaimset vundamenti igapäevase vaimuliku eluviisi ülesehitamiseks ning elu raskematel perioodidel Püha Vaimu sisse jäämiseks.
Kursuse maksumus on 360 eurot, selle võib maksta ühe kuu kaupa (40 eurot). Huvilised võiksid paluda toetust oma koguduselt, seda muidugi juhul, kui pärast kursust ollakse valmis saadud teadmisi ja kogemusi rakendama kodukoguduse elu aktiveerimiseks. Kursusele saab registreerida aadressil kalle.koiv@eelk.ee. Info tel 501 2325.
Kalle Kõiv,
projektijuht