Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ambla kirikul on ees renoveeritud peauks

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Ambla kiriku kaunilt renoveeritud peauks on oma kohal tagasi.  Tõnu LinnasmäeTöökojas renoveerimisel olnud uksed on oma kohal, varikatus ootab paigaldamist.
Ambla valla ja koguduse tihedas koostöös valmis kolme aasta eest kalmistu ja kiriku valgustus. Tehti ka projekt kirikutorni siseremondiks ja vaateplatvormi väljaehitamiseks koos peaukse renoveerimisega kogusummas 0,75 miljonit krooni. Muinsuskaitseamet kinnitas küll projekti, kuid raha töödeks ei ole.
Uks vajas aga hädasti kordategemist. Arutluste käigus leiti, et vajalik on ka varikatus, ilma milleta oleks suur töö paljuski asjata. Töö maksumuseks arvestati 90 000 krooni, millest kolmandik kulub sepistatud varikatusele. Pöörduti abipalvega sõprade ja heade toetajate poole.
Kiriku kahepoolne peauks rändas 2009. a hilissügisel Juhan Kilumetsa hoolde Rändmeistri töökotta. Tugevalt kahjustunud puitu oli värvi ja ukse kaunistuseks kasutatud detailide all tunduvalt enam, kui algselt arvata võis. Uksed olid valmistatud üsna pehmest kuusepuust ja aaderdatud. Välja tuli vahetada suur osa puidust.
Märtsi alguseks oli asi siiski nii kaugel, et meisterlikult renoveeritud uksed said oma kohale tagasi. Sepistatud varikatus, mille tegi Rein Mõtus, on samuti valmis ja paigaldamisootel. Varikatuse eest viimase osamaksu tasumiseks ootab EELK Ambla Maarja kogudus annetusi arvele 1120132572.
Oleme väga tänulikud Hans-Martin Nielsenile Põhja-Friisimaa kirikuringkonnast, Isojoki sõpruskogudusele, Jörn Schneiderile Estlandhilfest, Veljo Haubele Väo Paasist, Juhan Kilumetsale, Viiu Soosõrvile ja Vello Teorile abi ja toetuse eest.

Südamliku tänuga
Tõnu Linnasmäe,
koguduse õpetaja