Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Annab endast rohkem kui sada protsenti

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

 Gustav Kutsar on kirikus töötanud peaaegu veerand sajandit, konsistooriumi otsusega on määratud talle EELK Teeneteristi III järgu orden.
Gustav Kutsari töö kiriku juures algas 1988. aastal noorsootöö toimkonnas, järgmise aasta lõpus ordineeriti ta diakoniks ja alustas Saaremaal Valjala, Karja ja Jaani kirikus iseseisvalt teenimist vaimulikuna. Võiks öelda, et Saaremaa on tema jalajälgi täis: lisaks taastas ta Pöide koguduse ja rajas Orissaare koguduse.
Ka teate kiriku kõrgest tunnustusest võttis ta vastu just Orissaares, kus veedab oma puhkust. Lisaks puhkusele on ta seal kõik nädalalõpud, sest reedeti annab sealses gümnaasiumis riigikaitse kursust. Ta on õige inimene sirguvale põlvkonnale riigikaitse teemal teadmisi jagama, sest viimased üheksa aastat on praegu kapteni aukraadis Kutsar kaitseväe teenistuses vanemkap­lanina. Ta on kaitsnud Tartus magistritöö ja oodatud lektor kaitseväe sõjakoolis.
Gustav Kutsar on koostanud raamatu «Surmateate edastamine» ja läbi viinud peretoetusprogramme. Gustav naerab, et jõuab veel kogudusetööle tagasi minna, kuid praegu on ta kaitseväe eest rohkem kui sada protsenti väljas. Kaitseväes teenib 15 kaplanit ja tööd on palju ning see on päris raske, kinnitab ta. Veel plaanib Gustav doktorantuuri õppima minna ning uurida tsiviil- ja militaarsuhteid, kuid raskusi on juhendaja leidmisega.
Gustav jõuab palju tänu sellele, et oskab aega organiseerida (ta tõuseb vara). Orissaares juhib ta titeranna ja meesteplatsi projekti, osaleb ajalootoimkonnas ja Kaitseliidus. Hiljuti juhatas ta Rootsi-Mihkli kirikus peastaabi liikmete leerikursust. Lühikest aega on ta teeninud Tartu Maarja kogudust.
Gustav Kutsar on nelja lapse isa ja kolmekordne vanaisa.
Rita Puidet