Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Balti ja Vene luteri kirikute esindajad kohtuvad Tallinnas

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Täna ja homme kohtuvad Tallinnas Eesti, Läti, Leedu ja Vene luteri kirikute esindajad.
Lätist osaleb peapiiskop Janis Vanags ja pastorid Atis Grinbergs ning Ivo Grantins, Leedust piiskop Mindaugas Sabutis ja pastor Saulius Juozaitis, ELKRASist peapiiskop Georg Kretschmar ja tema abi pastor Anton Tikhomirov. EELK esindajatena on konverentsil Jaan Kiivit, Einar Soone, Alar Laats, Allan Kährik, Gustav Piir ja Tiit Pädam. Teadaolevalt ei ole esindajat tulemas Ingeri kirikust.
EELK algatusel kokku kutsutud teoloogilise konverentsi eesmärgiks on süvendada kirikutevahelist koostööd ja viia suhted uuele tasandile, jagades üksteisega teoloogilist pärandit ja arusaamu.
Kokkusaamise põhiteemaks on sedakorda eklesioloogilised küsimused, seisukohad, mis võiksid kajastada kokkutulnud kirikute ühtseid seisukohti. Läti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Janis Vanags on pidanud oluliseks arutleda Porvoo, Meisseni ja Leuenbergi dokumentide ja nende mõju üle meie kirikute enesemõistmisele.
Loengutega esinevad ELKRASi (Evangeelse Luterliku Kiriku Venemaal ja Lähiriikides) esindajana peapiiskop Georg Kretchmar ja professor Sven-Erik Brodd, Uppsala ülikooli teoloogiateaduskonna dekaan. Vanags tutvustab Läti tuntuimat eklesioloogi Edgars Rumbat ja tema seisukohti.
Ülevaate ordineeritud ameti mõistmisest kirikus ja praktikas annavad osalevate kirikute esindajad ja tutvustavad sellekohast praktikat.
Ühine armulauaosadus ja ühtekuuluvus saab selge väljenduse armulauaga jumalateenistusel Püha Vaimu kirikus, iga kiriku poolt ette valmistatud päevapalvustes.
EK