Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Credo kõnetab ja kutsub kaasa mõtlema

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kadri Lääs rõõmustab – nüüd on Credo materjalid saadaval ka vene keeles. InternetMärtsi algul toimus Tallinnas järjekordne Credo juhendajate koolitus. Huvi on olnud tähelepanuväärselt suur ning materjale jagub nüüd ka venekeelsele kogukonnale.
Credo on kristliku usu keskseid teemasid käsitlev kursus, mis tegeleb inimese elu mõtte ja usu küsimustega tänapäeva kontekstis, toetudes luterlikule teoloogiale.
Kursuse sihtgrupiks on inimesed, kellel on olnud vähe või pole üldse mitte mingit kokkupuudet kirikuga, kuid kes siiski tunnevad huvi kristliku usu põhiküsimuste vastu. Credo kursuse idee pärineb Saksa evangeelsest kirikust, Eestis on üheksa aasta vältel kursusel osalenud umbkaudu 100 inimest, kes võivad sõnumit kursustel edasi anda.
Tänavune kursus oli osavõturohke. Tulijate hulgas oli vabatahtlikke, kuid ka teoloogiahariduse saanuid Eesti eri kogudustest. Analüüsiti ka meie kiriku misjonaarset olukorda – kes on kuulutustöö sihtgrupp, milliste ootustega inimesed kirikusse tulevad või miks tulemata jätavad. Teine teema oli luterlik õigeksmõistuõpetus ja selle teoloogilised järeldused usku äratava kuulutuse seisukohalt.
Kadri Lääs, UI rektoraadi juhataja, üks koolitajaist, tõdes: «Ei ole alati väga lihtne ja enesestmõistetav armulist Jumalat näha ja kuulutada. Ikka tahaks mõelda, et kusagil lepingus peab olema ka see «väikeses kirjas» osa, kus Jumala armu vastuvõtmise eeltingimused sätestatud.
Jeesuse isikus on Jumal aga osutanud meile armastust veel enne, kui me Jumalat tundsime või usaldasime. See on suurim muutev jõud.
Credo annab võimaluse mõelda, mida kristlik usk mu elus võiks tähendada, milliseid vaatevälju avada ja kuidas elu mõttega täita.»
Mari Paenurm