Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Diakooniatööst on ülevaade olemas

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

  EELK Usuteaduse Instituudi ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali koostöös toimus Haapsalus kolmas kirikute ja kohalike omavalitsuste sotsiaalvaldkonna arendamise ümarlaud.
Diakooniatöö, teenimistöö on osa kiriku olemusest ning kohaletulnud tõdesid, et iga kogudus kannab ses mõttes oma elukeskkonnas diakoonilist vastutust ning koguduste koostöö kohalike omavalitsustega on loomulik ja vajalik.
Ümarlaua avasid praost Tiit Salumäe ja maavanem Neeme Suur. Ettekanded pidasid regionaalministri nõunik Avo Üprus, Läänemaa Arenduskeskuse juhataja Andres Huul ja Haapsalu linnavalitsuse osakonnajuhataja Eve Lemmsalu.  
Praost Salumäe sõnul on koostöö omavalitsuste ja kiriku vahel Haapsalus juba traditsioonidega. Kui taasise­seisvumise järel alustati omandiküsimustega, siis praegu on temaatika laiem, hõlmates nii muinsuskaitsega seotut, õiguskorda, sotsiaal- ja haridusküsimusi.
Taolisest koostööst on alguse saanud Läänemaa Abikassa – vabatahtlik struktuur, abistamaks üksikisikuid ja perekondi kitsikuse aegadel ning toetamaks nende enesetäiendamist toimetuleku tõstmisel.
Samuti on valminud Läänemaa kirikute kui turismiobjektide tutvustamise plaan, mis praegu ootab rahastamisvõimalusi.
Diakooniavõrgustiku algatusrühma ühe eestvedaja Avo Üpruse sõnul on esmane ülevaade praegusest ühistööst Eesti eri paigus olemas ja inimesed on ka omavahel tuttavamaks saanud, teades enam teise poole ootusi ja vajadusi.
«Eks kiriku diakooniatöö saab kujundada oma nägu kogudustes tehtava kaudu. Tarvis on leida inimesi ja teha oma igapäevast tööd, mis tõenäoliselt on suuresti projektipõhine,» tõdeb Üprus.

Mari Paenurm