Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

E.E.L.K. uus peapiiskop on Andres Taul

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eesti Evangeeliumi Luteriusu Kiriku (E.E.L.K.) peapiiskopiks valiti dr Andres Taul.

Andres Taul tütrepojaga

Andres Taul tütrepojaga

Häältelugemise komisjon, kuhu kuulusid Eesti aupeakonsul Torontos Laas Leivat ning advokaadid Indrek Uukivi ja Tõnis Laar, tegi selle tulemuse teatavaks esmaspäeval, 26. veebruaril. Hääletamine toimus kirja teel ja hääletasid E.E.L.K. kirikukogu liikmed. Tegemist oli teise hääletusvooruga, kus oli kaks kandidaati – Andres Taul ja praost Thomas Vaga. Häälteenamusega võitis Toronto Peetri koguduse õpetaja dr Andres Taul.

Andres Taul on sündinud 11. augustil 1936. aastal Tartus vaimuliku peres. Õppinud Iirimaal, Saksamaal, lõpetanud Oxfordi ülikooli bakalaureuse ja magistrina. 1996. aastal kaitses USAs doktorikraadi. Õpetajaks ordineeritud 1961. aastal peapiiskop Johan Kõpu poolt. Oli viimane, keda peapiiskop Kõpp ordineeris.

Teeninud eesti kogudusi Inglismaal, USAs ja Kanadas. Alates 1982. aastast Toronto Peetri koguduse õpetaja. 1988. aastal külastas esimese E.E.L.K. õpetajana Eestit. Oli Kiriku Laulu- ja Palveraamatu komitee esimees, külalislektor ja esimene kaplan Tartu ülikoolis. Tartu ülikooli koguduse taastamise mõtte algataja ja läbiviija.

Abikaasa Eneri Taul on arhitekt, peres on poeg ja kaks tütart, kes kõik elavad Kanadas. Isa Jaak (sündinud 1905) ja õed Virge ning Tiina elavad Inglismaal. Andres Taul on autasustatud Eesti Punase Risti teenetemärgiga eestluse hoidmise eest Kanadas.

Tiiu Pikkur