Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK misjonipüha läkitus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Armsad EELK vaimulikud, asutuste juhid, koguduste kaastöölised ja liikmed – vennad ja õed Kristuses!

Oktoobrikuu viimane pühapäev (27.10.19) on meie kirikus misjonipüha. See paneb küsima, mis on meie ülesandeks ja missiooniks. Vaevalt saab inimelu olla mõttekas ja viljakas ilma sellise orientiirita. Ka ühiskonnas otsitakse aina suurt sihti, rahvast ühendavat eesmärki – olgu selleks majandusedu, tugev kaitsevõime või oma keele ja rahvuse säilimine. Mis on selliseks sihiks aga kirikus? Mis on Jumala missioon?
Misjonipüha eelse nädala teemaks kirikukalendris on „Suurim käsk“: „Kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda“ (1Jh 4:21). Mida muud see tähendab kui väljapoole, kaasinimestele suunatud eluhoiakut? Jeesuse üleskutse armastada ligimest nagu iseennast sunnib meid seda, mida ise peame oluliseks ja heaks, jagama teistega. Kuidas on aga lugu meie usuga? Kas suudame ja oskame seda kaasinimestele edasi anda?
Tänavuse misjonipühapäeva teemaks kirikukalendris ongi just „Usk ja uskmatus“. Päästva ja ühendava elu­orientiirina on usk iga tõelise armastuse sügavaimaks sisuks. Kristuse antud armastuskäsul on seetõttu otsene side tema misjonikäsuga: „Minge siis, tehke jüngriteks kõik rahvad!“ (Mt 28:19)
Evangeelium Jumala armastusest kuulub kõigile. Seetõttu on kirik olemuselt misjoneeriv ning ristiusust on saanud maailma suurim usuühendus.
Ka meid on kutsutud hoidma evangeeliumi atra nii kodus, koguduses, oma rahva keskel ning kuni maailma äärteni. Ristirahvana oleme seda alati ka teinud. Meenutagem kasvõi Eestimaalt võrsunud misjonäre Evald Julius Oviri ja Karl Segebrocki, kes pälvisid märtrikrooni Ida-Aafrikas nimelt oktoobris 1896. Tõeline armastus tähendab ka riski- ja ohvrivalmidust. Kui vahel tundub, et Jumal on kusagil sulgenud ukse, on ta ometi teisal avanud akna.
Selline aken tulevikku on avatud ka meie kiriku jaoks! Esimese advendini kestev teema-aasta „Eesti usk“, mille Eesti Kirikute Nõukogu kuulutas välja seoses Eesti Vabariigi 100. aastapäevaga, on üleskutseks ja innustuseks, et püüaksime paremini näha kiriku võimalusi ja ülesannet kaasaja maailmas ning hoiaksime elavana ja sütitavana usku, mis „võidab maailma ära“ (1Jh 5:4). Suuremat missiooni vaevalt olla saab. Aidaku sellele kaasa ka misjonipüha!
Tänan kõiki, kes toetavad EELK Misjonikeskust ja meie kiriku misjonitööd lähedal ja kaugel, kes selle pärast palvetavad, selle heaks annetavad ja sellele sõna ning teoga kaasa aitavad. Õnnistagu Jumal misjonivaimu ja missioonitunde kasvamist meie kogudustes ning rahva seas! Siis suudame ületada kõik raskused ning kanda head ja igavest vilja, nagu on tõotanud Jeesus: „Tulge siia, minu Isa õnnistatud, pärige kuningriik, mis teile on valmistatud maailma rajamisest peale!“ (Mt 25:34)

7.10.2019
emeriitpeapiiskop Andres Põder
Eesti Kirikute Nõukogu president
EELK Misjonikeskuse auesimees

misjonikeskuse logoSihtasutus Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskus

Mission Centre Foundation of the Estonian Evangelical Lutheran Church