Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK on Tallinnas arvestatav jõud

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Üks kiirnõupidamine, kus abi andis kirikuseadustik. Vasakult: Urmas Viilma, Patrik Göransson, Jaan Tammsalu ja Andres Põder.  Tiiu PikkurNeljapäeval, 10. märtsil peetud Tallinna praostkonna sinodil tehti kokkuvõtteid eelmise aasta tööst, võrreldi viimase nelja aasta arvnäitajaid, valiti praost ja rõõmustati praostkonna kosumise üle Mustamäe koguduse võrra.
Sinodit võõrustas toomkogudus, koosolekut juhatas praost Jaan Tammsalu, asejuhataja oli toomkoguduse juhatuse esimees Indrek Treufeldt.
«35 140 liikmega Tallinna praostkond võiks olla Eestimaa pealinnas midagi väga suurt ja mõjusat,» ütles praost. «Praostkonna kirikutes peetakse üle kahe tuhande jumalateenistuse aastas.»
Kui kokku arvata need sajad tuhanded, kes Tallinna kirikuid igal aastal külastavad, sajad tuhanded kirikukontsertide raadioülekannete kuulajad, ligi pool tuhat kirikumuusikut ja palju ustavaid kirikuinimesi, siis tõdeb praost, et Tallinna praostkond on midagi suurt ja mõjusat.
Praost märkis, et kirikutes peetavad jumalateenistused, palvused ja kontserdid aitavad hoida linna vaimsust. «Usun, et suur osa sellest tööst ja teenimisest, mida oma kogudustega teeme, on äärmiselt oluline ja me ei peaks seda mõtlema pisikeseks ja tähtsusetuks, kui teeme seda koos Jumalaga.»
Praostkonna muusikatöö on olnud stabiilne, märkis muusikasekretär Imbi Laas. Üks hea traditsioon – usupuhastuspühal toimuv kooride vahetuspäev – kinnitub iga korraga. Meeldivaks tavaks on saanud ka muusikute kokkusaamine Jaani kirikus. Praostkonnas tegutseb 26 muusikakollektiivi.
Kogudustes tehtava lastetöö kõrval on kaks ülepraostkondlikku ettevõtmist: sügisel koos kogu praostkonna lastega uue tööaasta alustamine ja suure reede ristitee, ütles lastetöö juht Liina Sander. Noorte hulgas kogub populaarsust Emmause missa. Õpetaja Mikk Leedjärv kutsus kogudusi üles oma noori rohkem Emmause missale suunama.
Peapiiskop Andres Põder soovis Tallinna praostkonnale jätkuvat head koostööd. Ta hindas praostkonna terviklikkust ja vaimulike kompetentsust ning märkis muusikute kõrget taset. Samas pani ta vaimulikele südamele jätkata tööd vaimulike kooriga.
Tallinna praostiks valiti taas Jaan Tammsalu, abipraostiks praostkonna vikaarõpetaja Arho Tuhkru ja revidendiks toomkoguduse juhatuse aseesimees Jüri Ehasalu.
Jaan Tammsalu ütles, et praostiks taasvalituna soovib ta alustada visitatsioonidega, mis ei peaks olema pelgalt kontroll, vaid pigem arenguvestlus. Praost sooviks ka süvendada laste- ja noortetööd.
Tiiu Pikkur