Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EELK saab peatselt kolm uut diakonit

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

10. novembril sooritasid konsistooriumi ees diakoniameti eksami Tiit Lastik, Tiit Maasikmäe ja Ülo Liivamägi.
Tiit Lastik (25) õpib teoloogiat usuteaduse instituudis (UI) 3. kursusel. Elab Tamsalus. On Tamsalu Lunastaja koguduse aktiivne liige (ristitud ja konfirmeeritud 2008). Igapäevast leiba teenib Tapal Maarjamaa hariduskolleegiumis kasvatajana. Diakonina on soov teenima asuda samuti Tamsalu Lunastaja koguduses.
Ülo Liivamägi (54) õpib usuteadust UI magistriõppe 1. kursusel. Elab Jüri lähedal ning on viimased 15 aastat olnud tubliks abiliseks Jüri koguduse töös. Elatist teenib oma perefirmas koolitusi korraldades. Diakonina on plaan teenima asuda Jüri koguduses.
Tiit Maasikmäe (51) on samuti usuteaduse magistrant UI 1. kursusel. Elab Tartus. Ta on aktiivselt kaasa löönud Tartu Pauluse ja Kursi Maarja-Eliisabeti koguduste töötegemistes. Alates käesoleva aasta septembrist peab Tartu vanglas kaplani ametit.
Kõik kolm läbisid maist oktoobrini kestnud diakonikoolituse ning kavatsevad teoloogiaõpinguid jätkata, et ühel päeval, kui Jumal lubab, võiksid nad jah-sõnaga kinnitada ka preestri ametivannet.
Kalle Kõiv,
konsistooriumi avalike suhete spetsialist