Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti kirikuelu sakslaste lugemislaual

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Gustav Adolf Blatt, GAWi väljaanne, ilmub 1954. aastast.Gustav Adolf Werki (GAW) diasporaatööd kajastav ajakiri Gustav Adolf Blatt käsitleb põhjalikult Eesti temaatikat.
Gustav Adolf Werk on Saksamaa evangeelse kiriku organisatsioon, mille ülesanne on aidata religioosseid vähemuskirikuid Euroopas, Ladina-Ameerikas ja Kesk-Aasias. Tegu on Saksamaa vanima abiorganisatsiooniga, mis on asutatud 1832. aastal Leipzigis. 
Eesti temaatika kajastamine sellise väärika organisatsiooni ajakirjas on meie kirikule igati kasulik. Ajakirja toimetajaks on juba aastaid Saksamaal elav eestlanna Maa­ja Pauska. GAW toetab EELKd igal aastal. Käesoleval aastal jagatakse 21 000 eurot Narva, Nissi ja Urvaste koguduste vahel.
Ajakirja Gustav Adolf Blatt 2011. aasta teises numbris kirjutab Tiiu Pikkur põhjalikult laagrikeskusest Talu. Esmalt kirjeldatakse Talu kujunemise lugu ja Sirje Kiiviti panust. Seejärel saab lugeja teada laagrikeskuse praeguse juhi Sten Luige plaanidest Talu arendamisel ja sellest, et selliseid laagreid on Eestile väga vaja. Mitmekülgne pildimaterjal annab edasi laagris toimuvat.
Mainitakse veel seda, et Gustav Adolf Werk on projekti 2001. aastal toetanud 42 755 euroga. Samuti tuuakse esile Soome vabatahtlike suur tööpanus laagrikeskuse ülesehitamisel. Igati positiivne, et veel kümmekond aastat hiljem tuntakse huvi Eesti laagrikeskuse vastu ja antakse Saksa lugejatele põhjalik ülevaade meie kiriku ühest töövaldkonnast.
Ajakirja Gustav Adolf Blatt 2011. aasta esimene number kajastab 13. novembril 2010 toimunud Eesti luterlike kirikute liitumist. Kirjeldatakse Välis-Eesti kiriku teket ajaloos ja kahe kiriku vahelist põhjalikku koostööd. Leitakse, et nüüd on lihtsam ka koguduste ülemaailmne vaimulik teenimine. Loole on lisatud pilt liitumislepingu allkirjastamisest Tallinna toomkirikus.
Kaido Soom