Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Kirikute Nõukogu andis üle aastapreemiad

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Neljapäeval toimus Tallinnas Püha Birgitta ordu kloostris Eesti Kirikute Nõukogu korraline töökoosolek, mille käigus anti üle 2004. aasta oikumeenilised aastapreemiad ja usuõpetaja preemia. Preemiate üleandmisel tervitas kirikute esindajaid ja preemiate laureaate ka regionaalminister Jaan Õunapuu.
Minister Õunapuu tõdes, et läbi ajaloo on riigi ja kiriku vahelised suhted olnud muutlikud, kuid Eesti iseseisvusaegade jooksul on vahekord olnud heapartnerlik. «Riigi peamiseks koostööpartneriks erinevates riiki ja kirikuid puudutavates valdkondades on Eesti taasiseseisvumisest alates olnud Eesti Kirikute Nõukogu, mis koondab suuremaid Eestis tegutsevaid kristlikke kirikuid ja koguduste liite,» ütles minister Õunapuu.
Konkreetse näitena riigipoolsest usaldusest kiriku kui partneri vastu tõi minister abielude sõlmimise õiguste andmise vaimulikele. «Käesoleval aastal on näiteks detsembri alguse seisuga vaimulikud sõlminud 423 abielu ja 2001. aastast alates kokku 1372 abielu,» lisas regionaalminister Jaan Õunapuu oma tervituses Eesti Kirikute Nõukogule.
Minister andis üle ka tänukirja Püha Birgitta ordule Pirita kloostri kaudu tehtud ühiskonda suunatud töö eest.
Kirikute Nõukogu preemiate laureaatideks 2004. aastal said liikmeskirikute esindajate töökoosoleku otsusega neli inimest.
Oikumeenilise aastapreemia 2004 pälvis postuumselt Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku piiskop Allan Laur (21.09.1945-18.08. 2004) Kiriku kui Kristuse Ihu ühtsuse edendamise eest selle mitmekesisuses, seda läbi pikaajalise ja mitmekülgse tegevuse Eesti oikumeenilisel maastikul.
Lokaaloikumeenia eripreemia 2004 sai Lehari Kaustel, kelle eestvedamisel loodud Kristliku Muusika Ühing Sonico on edendanud kirikute ja nende liikmete oikumeenilist koostööd rohujuuretasandil.
Usuõpetaja aastapreemia 2004 pälvisid Olga Schihalejev ja Kristina Mägi oma tegevuse eest religiooniõpetajatena ning religiooniõpetuse õppematerjalide koostamise eest.
Eesti Kirikute Nõukogu töökoosolek võttis vastu 2004. aasta jõululäkituse.

Tauno Teder,
Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretär