Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti lipu 138. aastapäeval

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /


Eesti Lipu Seltsilt said teenetemärgi Urmas Viilma, Jüri Ratas ja Tarmo Kruusimäe.  Arhiiv.

Riigikogu ja Eesti Lipu Selts koostöös isamaaliste ühendustega tähistasid 4. juunil Toompeal lipupäeva piduliku lipuheiskamisega. Kuberneri aeda olid üles rivistatud Tallinna koolide, seltside ja veel mitmete isamaaliste ühenduste liputoimkonnad. 

Päevakohase kõnega esinesid riigikogu esimees Jüri Ratas ja Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei. Õnnistussõnad ütles peapiiskop Urmas Viilma. Pidulikud kandelipud kingiti Eesti Meestelaulu Seltsile ja Aseri koolile. Eesti Lipu Selts tänas kauaaegseid koostööpartnereid ja tunnustas teenetemärgiga riigikogu esimehe Jüri Ratase, peapiiskop Urmas Viilma ning riigikogu liikme Tarmo Kruusimäe töid ja tegemisi. 

Samal päeval süüdati mälestusküünlad Emilie Rosalie Beermanni (esimese lipu kokkuõmbleja), pastor Martin Lipu ja helilooja Enn Võrgu haual. Mälestusüritustel meenutati, et 100 aastat tagasi sündis üks meie laulupidudel korduvalt kõlanud laul „Eesti lipp“, mida Eesti Lipu Seltsi algatusel on viimastel aastakümnetel lülitatud nii noorte laulupidude kui ka üldlaulupidude kavasse.

Eesti Kirik