Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Piibliselts on olnud teenäitaja

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Hetk palvuselt Haapsalu toomkirikus. Mati SoodeTänavu 20. taasasutamise aastapäeva tähistava Eesti Piibliseltsi liikmed kogunesid 2. aprillil Haapsallu üldkogule.
Üldkogule paluti õnnistust, sedakorda toomkirikus, ja palve pidas piibliseltsi esimees, kohaliku koguduse õpetaja Tiit Salumäe, orelil saatis Lia Salumäe. Vaadati piiblinäitust Läänemaa muuseumis ja tehti kokkuvõte ning räägiti eelseisvatest tegemistest.
Möödunud aasta ettevõtmisi mõjutas lugemisaasta, millega seoses korraldas piibliselts peasekretär Jaan Bärensoni sõnul üle tosina piibliteemalise näituse.
«Suutsime palju ringi käia,» ütles ta, viidates näitustele Haapsalus, Tartus, Koerus, Tapal ja mujal. Aprilli lõpus, kui Haapsalus loeti Piiblit ette, oli linnas korraga avatud viis näitust. Vaimuliku laulupeo ajal Tartus oli avatud kolm näitust.
Lugemisaastale oli suunatud ka seltsi novembris toimunud sügiskonverents, XVIII piiblipäev. «Lugemisaasta oli seltsi jaoks oluline aasta, sest Piibli lugemine on pannud aluse meie haridusele,» ütles Bärenson Eesti Kirikule.
Märkimisväärne on projekt «Hõimurahvaste aeg», mida viiakse läbi koostöös evangeelse alliansi, misjonikeskuse ja kirikute nõukoguga.
Välja antakse samanimelist ajakirja, peatselt on ilmumas uus number. Oktoobris peeti teist korda hõimurahvastele pühendatud oikumeenilist palvepäeva.
Projekt on olnud omal moel teerajajaks, viitab Jaan Bärenson riigikogus 17. veebruaril vastu võetud otsusele tähistada oktoobri kolmandal laupäeval hõimupäeva riigilippude heiskamisega.
Üldkogul valiti uus piibliseltsi nõukogu, kuhu kuuluvad Tiit Salumäe, Randar Tasmuth, Allan Kährik, Tanel Ots, Marek Roots, Peeter Roosimaa, Eenok Palm, Helle Aan, Mati Soode ja Ergo Naab. Katoliku ja õigeusu kiriku ning haridusministeeriumi esindaja on alles esitamata.
Piibliseltsi töö tähendab koostööd, et levitada inimeste seas kristlikke väärtusi, mida selts haridusorganisatsioonina järjekindlalt teeb.
Rita Puidet