Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti politseikaplanite käsutusse anti armulauariistad

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

IMG_9790LustValdoKuigi politseikaplanaat tähistas loomise kümnendat aastapäeva, puudus kaplanitel siiani oluline töövahend – armulauariistade komplekt.

Lääne prefektuuri kaplan Tuuli Raamat pöördus möödunud aastal EELK Põhja-Ameerika praostkonna poole küsimusega, kas sealsetes kogudustes on jäänud kasutuseta mõni kaasaskantav armulauariistade komplekt. Kuna sellist ei leidunud, siis otsustas praostkonna sinod finantseerida uue komplekti ostmist.
Hinnapakkumine võeti nii Kanadas, Soomes kui Eestis kirikuriistu müüvatelt kaupmeestelt. Sobivaimaks osutus Tartu Pauluse raamatupoe pakkumine. Komplekt sisaldab nii armulauariistu kui ka salvimiseks ja pühitsetud veega piserdamiseks vajalikku.
Arvestades kaplanite töö eripära, on sageli tarvis ju ka pühitseda suuremaid veesõidukeid, hooneid ja rajatisi, mis mõeldud politsei või piirivalve käsutusse. Samuti on nüüd olemas elementaarsed kirikuriistad, mida kaplanid vajavad eriti hingehoiutöös. Kingitud komplekt on vastutaval hoiul Lääne prefektuuris, kuid seda kasutab vajadusel kogu politseikaplanaat. Varem on pidanud kaplanid kirikuriistu vajadusel laenama kohalikest kogudustest.
Haapsalu Jaani kirikus toimunud armulauariistade pühitsemise talitusel, mille pidas piiskop Tiit Salumäe, said kirikuriistad lahti pakitud ning altari ette pühitsemiseks asetatud.
Peakaplan Valdo Lust (fotol) võttis kingituse vastu tänusõnadega ning kinnitas, et nendel armulauariistadel on lisaks pühale ja praktilisele väärtusele ka see lisaväärtus, et nende kinkijateks on eestlased, kes laias maailmas elades pole unustanud eestpalvet kodumaa eest ja kes tahavad kaasa mõtelda kodumaa turvalisuse ja rahu hoidmisele.
Ta märkis, et kaplanid on väga tänulikud, kuid tänulikkusega kaasneb ka vastutus. „Meil on äärmiselt suur rõõm seda kingitust vastu võtta, kuid samaaegselt tunnetame ka vastutust, ja just nimelt vaimset vastutust, mis tuleb kaasa selle auväärse kingituse kasutamisega.“
Suur tänu kõigile nii siin- kui sealpool ookeani, kes mõttes, sõnas ja teos kaasa aitasid niihästi armulauakomplekti hankimise rahastamisele kui ka meeldejääva pühitsemistalituse korraldamisele. Soovime jaksu ja õnnistust politseikaplanite tööle.
Mart Salumäe,
praost