Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti vanim erakõrgkool tähistab 70. aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eile alanud ja täna jätkuva kongressiga «Reformatsioon 500 – vaimsus, kultuurimõjud, perspektiivid» tähistab Eesti vanim erakõrgkool EELK Usuteaduse Instituut (UI) 70. sünnipäeva.
Tallinnas rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis esinesid tervituskõnega peapiiskop Urmas Viilma ja UI rektor Ove Sander. Kongressi eesmärk on avada reformatsiooni mõju Eesti kontekstis.
Sõna võtavad erinevate valdkondade esindajad, kes arutlevad kriitiliselt ka selle üle, kuidas võiks reformatsi­ooni pärand olla inspiratsiooni allikaks tänases ja homses Eestis. Kahepäevasel kongressil on rahva ees ettekannetega Pekka A. Kärkkäinen Soomest, Randar Tas­muth,  Juhan Kreem, Thomas-Andreas Põder, Marju Lepajõe, Kristiina Ross ning Mart Jaanson.
Aastapäevale pühendatud tänujumalateenistus toimub täna, kolmapäeval, 26. oktoobril Tallinna Kaarli kirikus algusega kell 18.30.
Usuteaduse instituut, mis vahepeal kandis ka nime Usuteaduse Kõrgem Katsekomisjon, asutati EELK konsistooriumi otsusega 3. mail 1946. Esialgse üliõpilaskonna moodustasid Tartu ülikooli usuteaduskonna endised üliõpilased, kelle õpingud sõja tõttu katkesid.
Okupatsiooniaastatel töötas UI ülikoolina, kus oli võimalik omandada kõiki akadeemilisi kraade. Praegu on UI-l oma kindel roll – akadeemilised nõuded on siin tihedalt ühendatud kristliku spiritualiteedi edendamisega.
Usuteaduse instituut tegutseb Tallinnas Pühavaimu tänava ajaloolises Püha Vaimu kiriku seegihoones, mida on esmakordselt mainitud 1319. a.
Eesti Kirik